מס' צפיות - 341
דירוג ממוצע -
חג הפסח- האם מצאנו את חירותנו?-2
כבכל שנה, עם ישראל בא"י ובתפוצות חוגג את חג הפסח, האם לא פוסח העם הנבחר על העיקר, חירותו?
מאת: zvidoc 07/04/09 (09:57)

הכתבה הראשונה אשר פורסמה ע"י zvidoc באתר פרשן, עסקה בשאלה העיקרית אשר על עם ישראל לשאול את עצמו כל-יום ובחג הפסח באופן מיוחד,  האם בחגונו את חג החירות, אנו אמנם הגענו לחירות  או שמע אנו משועבדים ומשעבדים עצמנו ואחרים , יותר ויותר?

 

כאשר קוראים את הכתבה אשר פורסמה ערב החג ב-ynet, מקבלים למעשה את תמצית אופיו של העם הייחודי (יהודי?), אשר יושב על אדמת א"י ישראל ומטמא אותה בגחמותיו, אלו השייכות ישירות לחג הבא עלינו וביום-יום.

 

מעבר להתהפכותם בקבר של חוזי המדינה, מהציונות החילונית והדתית גם יחד, אנו כנראה באמת לא זכאים לחופש ולחירות אשר הם חלמו עליה למען העם היושב בציון.

 

כפיה דתית, נתמכת בחוקים ובתקנות של הכנסת וממשלות ישראל. שמירה על "מצוות" בכורח חוקי-כפייה על בתי עסק והמשתמשים בהם (כאילו ולאדם אין כח שיפוט משלו), קודים מזויפים של התנהגות ברחוב, והקמת מלשינונים "מוסריים" למינם על מנת להחיל את ה"חוקים והתקנות" השוללים כל חירות של חופש ועיסוק. כל אלו מזכירים בצורה בוטה את הדברים אשר בדיוק מהם רצו מקימי האומה על אדמת א"י להרחיק את העם אשר סבל במשך מאות שנים במקומות באשר הוא שכן, כאשר השיא היתה התקופה האפלה של הנאציזם.

 

לא, לא נראה כי עם ישראל של המאה ה-21  רוצה ושואף לחירות. יש אשר יגידו כי זה עניין של חלק מהעם , אך לא, זהו מעשה של עם שלם, אלו אשר בו רוצים, מחפשים ומצליחים לכפות רצונם ודעתם על אלו אשר לא רוצים בכך אך לא עושים דבר או לפחות לא מספיק על מנת לשמור על חירותם. רוצים להבין חירות מה-היא? הזמינו כבר היום את ההגדה מחנה גירס , (הקשורה ישירות לכותב שורות אלו)(((תמונה))) ואולי יבין זה הרוצה בכך מהו חיפוש חירות לשמה.

 

ולשם הרמת המורל לקראת החג, הנה קטע מרענן:

 

 

 

להשיב לגלעד שליט את חירותו ומיד !!!

הכותב הוא דור שני לשואה , בן למשכילים אקדמאים, מכונאי בדימוס, מדריך יישומיי-מחשב בפועל. אוהב מוסיקה קלאסית, ברוק רנסאנס ומודרנית. קורא-תולעי בשלש שפות ובעל דעות שמאל מתון - http://forum.kan-naim.co.il/viewforu

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר