מס' צפיות - 353
דירוג ממוצע -
חתונה ב'ניגוד לרצון הנערה' גררה להתאבדות ב'איצטלא' של מחבלת
והיא תלמידה מצטיינת בבית-ספר, שעוד טרם עמדה על טיב עצמה, נדחפת על-ידי הוריה לזרועות חתן בלתי רצוי ומתכננת מעבר מהיר לעולם הבא.
מאת: בעז לביא 05/04/09 (12:57)

אבל למה כ'מחבלת' ולא ישירות כדור בראש?  ומי הוא "מאמנה האישי",, 'מורה הנבוכים' שמסביר לה, שדרך שהיד אחד עוברים עשרה יהודים הרוגים. אם כבר, אז כבר, הוא אומר לה ודאי. אם כבר החלטת שכלו כול הקיצים, אז למה לא ל'תרום' משהו  לאומה הפלסטינית הנשגבת.

 

ויאמר בן שבטה, ראש מועצת חורה, מר מחמד א'נאבארי (מוכר לי, בהחלט אישיות), "היא  מחוננת, השתתפה בפרוייקט מצוינות, ולא שיקולי פיגוע לאומני הביאו אותה למה שהביאו. (כנראה שכבר ידע, מה שספרתי בנ"ל) הבדואים שומרים בקנאות על קיום מרקם היחסים -העדין - בינם לבין יהודי הנגב ואין זאת דרכם,  לבצע פיגועים! בעיקרון (ולמרות שיוכו הפוליטי) אני מאמין לו.

 

אחר-כך מתפרסם ה"נרטיב" הבדואי המוכר, "היא רצתה להתאבד כך שכולם יראו, ואולי כצעד מחאה נגד הממסד בישראל ואוזלת  ידו, שלא לקח על עצמו את הטיפול בתופעת ה"נישואין בכפייה", מעין מנהג 'דרקוני' מסורתי, עתיק, בקרב החברה הבדואית".

 

ואני הייתי שואל, אז למה לא ב"שיג" (אוהל אירוח) של שייח חמולת א'נאבארי,  לעיניו, כדי באמת לקרוא תיגר על קברניטות העדה הארכאית, שעדיין תומכת בתופעות מבישות כגון אלה? האם גם במיקרה זה היהודים אשמים? או שמא חששה?!  ברגעים אלה מזעמו של השייח? והעדיפה למסור את נפשה בשקט וללא חשש.

 

ו"אגדת בת אל נאבארי  המסופררת בפי הבדואים נמשכת, "היא רצתה להסב את תשומת לבו של הש"ג  במג"ב, על-מנת ש'יביא עוד עדים' לצפות באירוע ההתאבדות וירתה כדור אחד באויר, המג"בניק  - כך הבדואים - לא הבין, זינק עליה ותפס בידה, היא מחמת הבהלה ירתה עוד שלוש בודדות כלפי מעלה, לירי זה נזדעק המפקד התורן שראה תמונה "מאיימת" ועל-כן 'ניטרל אותה מהחיים' בעודה באיבה."

 

זה סיפור טראגי איך שלא "נאכל" אותו, אבל עם המון סימני שאלה. מדוע החלטה של נערה בת 15 (כך הבדואים), לשים קץ לחייה בגין איזו סיבה שלא תהיה, צריכה להביא אותה אל בסיס מג"ב, המרוחק לפחות שלושה ארבעה ק"מ מביתה? עם אקדח חמוש,  וידע בסיסי בהפעלתו . עד היום, לדאבוני, כול אלה שאבדו עצמם לדעת, עשו זאת בהחבא, בצנעה ובודאי בלי "יותר מדי שותפים".

 

מאידך, כשמחבלים מתאבדים עשו כן, הם פעלו באופן שדי הזכיר את מיקרה הנערה מאמש?!

 

איך אומרים בערבית "חלייה לאללה" (לאלוהים פתרונים).

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה התקבלו 4 תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
1.
הסיגנון שובניסטי מר לביא, התוכן טרגי
איזדרכת 05.04.09 (15:05)
2.
גם אני לא מבין "מסע התאבדות" על רקע אישי
סמי קורקוס 05.04.09 (15:40)
3.
תוך כדי מתקבל מידע שכן קושר אותה לחמאס
בעז לביא 05.04.09 (16:03)
4.
רוב הנשים נישאות בכפיה
במיוחד באיסלם 30.08.10 (09:24)