מס' צפיות - 422
דירוג ממוצע -
זיהום הים
כאשר כל חופי ישראל מזוהמים מה הפלא שתיירים לא מגיעים לכאן.
מאת: רועי אורן 24/03/09 (23:30)

ביום רביעי שעבר פסעתי לתומי בטיילת תל-אביב הקרויה על שמו של שלמה להט (צ'יץ'). מזג-האוויר היה נעים כלומר : לא היה חם או קר. חוף הים היה פסטרולי וישבו שם בני-אדם מעטים שחלקם לבשו בגד- ים .

 

הופתעתי מצעד זה היות ולא היה חם ואפילו נשבה רוח קרירה ודי חששתי לבריאותם של אותם אנשים. אך מי שחשב לשכשך מעט בחופי תל-אביב, הרצליה,אילת ועוד צריך לחשוב שוב היות ובמהלך החודש האחרון נסגרו חופים אלו לסירוגין ע"י זאב פיש המפקח הארצי מטעם משרד הבריאות .

 

אחרי שהבטתי בנהר הירקון הבחנתי שצבעו ירוק מחריד ובוקע ממנו ריח עז וחריף בשפה פשוטה:הנהר מזוהם וזאת עקב השפכים שמופרשים אליו מנחל איילון והמועברים דרכו לים התיכון.

 

מימיו של נחל איילון הינם עומדים ומצחינים מסירחון. גושים חומים-אפורים צפים בהם. בעלי חיים והאגמים נעלמו כי אפשר להתפתח בסביבה כזו . פארק חירייה שנקרא על שמו של רה"מ לשעבר אריאל שרון הפך לפארק שבו מים עומדים למרגלות התל שבעבר שימש כהר הזבל המרכזי של המדינה.

 

חופי הים בישראל מזוהמים ולא ניתן לרחוץ בהם וכתוצאה מגשמי הברכה שירדו בשבועות האחרונים קרסו שני סכרים באור-יהודה ובראש העין וזו גם אחת הסיבות להעברת שפכים לים. תיקון מערכות הניקוז במדינה היה חוסך הרבה עוגמת נפש מצד משרד הבריאות מחד וציבור המתרחצים מאידך

 

נ"ב טור זה מבוסס על כתבתו של הדר חורש "פארק הג'ורה" אשר פורסמה במעריב עסקים ביום שישי האחרון.

 

הטור יוצא לחופשה קצרה חג שמח

הכותב הוא אני כרגע סטודנט לתקשורת אשר כותב בנושאים שונים מספורט ועד רווחה ואקטואליה . כרגע אני לומד באוניברסיטה הפתוחה (אולי זה ישתנה בעתיד)

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר