מס' צפיות - 433
דירוג ממוצע -
לך לך לביתך, ויפה שעת אחת קודם
מאת: kalligula 23/03/09 (00:10)

ביקורת היא דבר חשוב, אבל לפעמים יותר חשוב מהביקורת זה מי אומר אותה, ואיזה זכות יש לו בכלל לומר אותה, כך שכן לבקר מישהו, בפרט אם אותו מבקר הוא אותו אחד שאחראי ללא מעט כשלונות וזה בלשון המעטה.

 

היום הגדיל לעשות ראש הממשלה היוצא, בישיבת הממשלה בה נשא נאום סיכום על כהונתו הכושלת ותקף במרומז את שר הבטחון שלו אהוד ברק, ואת הממשלה שחדשה שעומדת לקום בעקבות כשלונו שלו.

הצהרה ראשונה שלו היא "

 

 ראש הממשלה, אהוד אולמרט, תקף היום (א') בישיבת הממשלה במילים חריפות כוונה של פוליטיקאים להצטרף לממשלת ימין שאינה מכירה בפתרון שתי המדינות. הוא הזהיר כי מממשלה שכזו "תגרום לבידודה של ישראל".

 

יש לי חדשות בשבילך מר אולמרט, ישראל מעולם לא היתה מבודדת יותר, תקופתך בטח לא תרמה להוצאתנו מהבידוד, היחסים שלנו עם טורקיה היגיעו לשפל המדרגה כפי שלא ידענו עשרות שנים, מדינות סקדינביה תוקפות אותנו השכם וערב, בספרד רוצים להעמיד את קברניטי המדינה לדין על פשעי מלחמה, מרוקו ניתקה את היחסים איתנו, כמו מאוריטניה, מדינות המפרץ סגרו את משרדי האינטרסים שלהם בת"א ואת שלנו אצלם, באנגליה מחרימים תוצרת שלנו ומוסדות אקדמים הצטרפו לחרם, גם בקנדה קיים חרם אקדמי על ישראל, לועידת דרבן השנייה בחודש הבא רק ארה"ב בגמגום רב,איטליה,וקנדה הודיעו בנתים על החרמה,שגרירי מצרים וירדן שהו בארצותיהם יותר זמן נאשר בשגרירויות שלהם בארץ, וונצואלה ובוליביה ניתקו את היחסים הדיפלומטים שלהם איתנו אז באיזו זכות אתה מעיז להלך עלינו אימים?

 

הצהרה שנייה שלו

 

"ממשלה שתלך עם כזה יסוד שלא אומרים שתי מדינות לשני עמים... תמצא עצמה נושאת באחריות לשבר גדול ביותר." הידענו שבר גדול יותר מאשר יש לנו היום? הרשות הפלשתינאית היא רשות דו ראשית, היום צריך להתנהל מול שתיי ישויות פלשתינאיות לא אחת,האיומים עלינו מצפון ומדרום הוחמרו, והאיום האירני נשאר ואוטוטו מגיע לשלב האל חזור, עברנו שתי מלחמות בתקופתך ושתיהן לא היו מזהירות בלשון המעטה, היחסים בפנים הארץ עם ערביי ישראל מצויים בשפל,השלום עם מצרים קר כקרח ועל ירדן אין אפילו מה לדבר, הקיטוב בארץ נשאר כהיה, היכן אתה חי לכל הרוחות?

 

הצהרה נוספת

 

"בינינו ובין הפלסטינים מתקיים בשנים האחרונות משא ומתן אינטנסיבי, רציני ומעמיק ביוזמתה של ישראל"

מענין מי שישמע יחשוב שהגענו למנוחה והנחלה, "גר זאב עם כבש", מה יצא לנו מכל המו"מ האינטנסיבי הזה? טילים שנחתו על שדרות,עוטף עזה,אשקלון,אשדוד,באר שבע ועוד,גלעד שליט שיושב בשבי כבר 1000 ימים!!! אחרי ששחררת אלפי אסירים כמחווה לאבו מאזן, אותו אבו מאזן שהצהיר אתמול שלא יהיה שקט עד שהרגב האחרון לא יחזור לידי פלשתין, אתה מעונין להביא לנו את ציר פילדלפי לבקעת הירדן ואת איום הטילים על גוש דן ולהפוך את כפר סבא,הרצליה,פתח תקווה ,תל אביב לשדרות החדשה? מה אם הפליטים? ירושלים? בטח כמו קודמייך השארת את זה לסוף, שבענו מהדיבורים הללו ובעיקר מההבטחות הריקות מתוכן.

 

עוד הוסיף

 

"ממשלה שלא תלך בדרך זו תתקשה גם לגייס תמיכה עולמית למאבק באיראן. "מאבק זה אינו תלוי רק ביכולת הצבאית שלנו, מי שמעמיד את זה רק על היכולת הצבאית שלנו הוא צר אופקים. מי שחושב לייצר שיתוף פעולה כזה על פי מדיניות שמחסלת כל סיכוי להסדר פוליטי בינינו לבין הפלסטינים ובינינו לבין הסורים, חי במציאות הזויה"

מי שישמע כל העולם היום חותר למנוע מאיראן השגת נשק גרעיני, לידיעתך בארה"ב התחלף נשיא ואובמה מנסה לחמם את היחסים עם איראן מה שמקנה לה עוד מספר חודשים להשגת יעדה,רוסיה מציידת את איראן בטילים חדישים נגד מטוסים מה שיקשה על התוקפים הפוטנציאלים לתקוף את אותם מתקנים, אירופה מגמגמת כהרגלה ומעדיפה לא להחליט ושאר העולם יושב בחיבוק ידיים, במה אתה קידמת את הענין? ניהלת מו"מ עם סוריה והבטחת להם את כל רמת הגולן תמורת השלום, היו לך 3 שנים לעשות זאת, היכן אותו שלום מיוחל? למה לא העזת לסגור ענין בטורקיה? ע"פ דבריהם לא נותר כבר על מה לדון, הרי הכל סגור וחתום, אז למה בכל זאת אין שלום עם סוריה אדוני ראש הממשלה?

סיים ראש הממשלה את נאומו הפתאטי ב

 

"מי שמאמין בזה אני רק יכול להגיד שצר לי על אמונתו, ומי שמשתף עם זה פעולה עושה שקר בנפשו. אלה שמאמינים בראיית העולם הבלתי ריאליסטית הזו, אין לי בלבי עליהם אלא חמלה".

 

לי אדוני ראש הממשלה צר מאד על התקופה בה ישבת במשרד מכובד זה, ומעבר לפרשיות שחיתות שהביאו את הפוליטיקה לשפל המדרגה שלא ידענו כמוה יחד עם שר האוצר הגנב שלך הירשזון, והמשנה שלך רמון שהואשם ויצא חייב, ועוד מספר חברים בממשלתך הכושלת הזו, שהביא לנו מלחמות כושלות,מבצעים כושלים,חיילים הרוגים,חיילים שבויים, חבלי ארץ מופקרים תחת איום טילים הן בצפון והן בדרום,פרשיות שחיתות חדשות לבקרים זו המורשת שלך להיסטוריה שלנווזו הירושה שאתה משאיר שמשולה לאדמה חרוכה, אז עכשיו אתה מעז בעזות מצח לבקר מישהו?

תתבייש לך, ולך לך לביתך ויפה שעה אחת קודם.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר