מס' צפיות - 184
דירוג ממוצע -
עוף העמק
מאת: אלי הררי 21/03/09 (12:41)

"עליכם להמשיך את מאבקכם הצודק להבטחת מקום עבודתכם, לא להיכנע ולהתחזק באמונתכם בצידקת הדרך". כך נאמר בבקור סיעת מרצ בהסתדרות במרחב חיפה, , לעובדי "עוף העמק" שהפגינו  בקרבת המפעל הסגור. ן טוען כי "יהיה מי שינסה לכופף אתכם ולהראות כי לא תוכלו לבעלים, לממשלה ולכל חורשי רעתכם. אולם ההסתדרות לימינכם ובמאבק על לחם ועבודה, כולנו עובדים שפועלים יחד למען מטרה צודקת אחת". 

 

יצוין שפגישה שהתקיימה בין מנכ"ל "מפעלי העמק" שוקי עוגן ונציגי ועד העובדים הפכה במהרה לעימות אלים, שבמהלכו אף נפצעו שני צלמי עיתונות.

 
לעוגן המתינה קבלת פנים סוערת בהגיעו למפעל. העובדים הציתו צמיגים וקראו קריאות בגנותו. בתום הפגישה, צרו העובדים על המפעל ולא אפשרו לעוגן לצאת. בסופו של דבר הצליח עוגן להימלט במכוניתו, כשחלק מהעובדים רודפים אחריו ומכים על המכונית. מרצ הבהירה חג משמעית   כי "אם יש מי שחושב שבאפשרותו להרוויח עוד כסף על חשבון העובדים ולנצלם, הוא טועה. מעכשיו, כל עובד ייאלץ להיאבק יחד עם חבריו עבור הבטחת מקום עבודתו, העסקה צודקת ומתן זכויות פנסיה מלאות לפורשים".

 

כאמור, עובדי עוף העמק ממשיכים גם היום להתבצר במקום. זאת, בעקבות החלטת ההנהלה לסגור את המפעל ולפטר את 200 עובדיו. מרצ הדגישה י "חרף האווירה הקשה, העובדים מבינים שהמאבק הוא על עצם זכותם להתפרנס ולעבודותיו ולא תהיה שום פשרה עד שיובטח קיום המפעל". לדבריו, "יש אפשרות, במסגרת קרן תנופה לצמיחה, להפעיל את המפעל בבעלות העובדים. יש לפתוח את קרן השביתה כדי לתמוך בעובדים המתבצרים ואת בני משפחותיהם במידה שהמאבק יהיה ארוך".

הכותב הוא תושב חיפה

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר