מס' צפיות - 312
דירוג ממוצע -
המאהל למען גלעד שליט - צעד מבורך
מאת: אודי פוזיס 10/03/09 (12:25)

מעניין יהיה לראות האם משהו יזוז אצל יושבי הממשלה כתוצאה מהפעולה האחרונה שבה נקטה משפחת שליט והפעילים למען שחרורו.

 

מה עוד יכולים ההורים של גלעד שליט לעשות, מלבד רעש תקשורתי שיגרור תמיכה מאלה שהיו שם בעבר במצב הזה ויצאו משם פגועים מאוד, כמו הבת של רון ארד, קרנית גולדווסר ומשפחת וקסמן? הרי המצב הזה כל כך מייאש וכולנו האזרחים הקטנים כל כך חסרי אונים לנוכח "שיקולים" שונים ומשונים, שלא נותר אלא לעשות רעש בתקשורת ולנקוט בפעולות נואשות.

 

כל השאלה היא כמובן, האם זה יעזור, האם התמיכה תעזור והאם מישהו סוף סוף יזיז את עצמו ויעשה מעשה אמיץ.לצערי אין לי תשובה לשאלה הזאת מן הסיבה הפשוטה שמנסיון, הממשלה הזאת הולכת להעביר את "המחלה" לממשלה הבאה, ועד שהנושא הזה יהיה על סדר יומה של הממשלה הבאה יקח עוד זמן אם בכלל. אנחנו הרי יודעים איזו ממשלה עומדת לקום כאן ולצערנו זה לא יהיה בראש מעייניה.

 

צריך לקרוא טוב טוב מה אומרת הבת של רון ארד ולהפנים, בעיקר הדברים שהיא אומרת לגבי מה מקרה כזה והתנהגות כזאת עושה לחיילים שמשרתים כבר בצבא ולאלה שלפני גיוס. המסר הוא ברור, יש לכם מחיר ואנחנו לא מוכנים לשלם אותו. אנחנו שולחים אותכם להלחם ואם נפלתם בשבי לא נעשה הכל כדי לשחרר אותכם, נעשה מה שבגדר הסביר. כמובן "בגדר הסביר" נתון לאינטרפרטציה. עצם המחשבה שהמדינה מוכנה להפקיר אותך בשבי אם המחיר לא נראה לה היא כבר סיבה טובה לחשוב פעמיים האם אתה מוכן לקחת כזה סיכון.

 

רבותי, פדיון שבויים הוא אחד הערכים שעליהם גדלו דורות של לוחמים במדינת ישראל והממשלה הזאת ובטח גם זאת שלאחריה מזלזלת באחד מהערכים היותר חשובים של המדינה.

הכותב הוא אודי פוזיס

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר