מס' צפיות - 356
דירוג ממוצע -
פרשת קצב - התיק שאינו נסגר
יכול להיות שאולמרט, ליברמן ואפילו קצב אשמים וצריכים לעמוד למשפט אבל כשמדובר בדרך העבודה של פרקליטות המדינה צריך לומר דרשני.
מאת: רועי אורן 08/03/09 (23:12)

פעם בכמה זמן אנו נתקלים בתיק קצב אשר מקורו בעבירות מיניות אשר נעשו כלפי מספר נשים רב . בשל חוק ההתיישנות מספר הנשים צומצם לשניים א' שעבדה בבית הנשיא, וא' אשר עבדה תחתיו במשרד התיירות בעת שמשה קצב שימש כשר במשרד בשנת 1996.

 

מקור התיק

 

מקורה של הפרשה בחשיפה של פרשן חדשות ערוץ 2 אמנון אברמוביץ' בשבת ה8 ביולי 2006 כאשר נשיא המדינה משה קצב זימן עצמו לפגישה אצל היועמ"ש מני מזוז בדבר נסיון סחיטה של אחת העובדות בבית הנשיא .

 

אך עד מהרה הפך הנשיא ממאשים לקרבן ולאט לאט נפוצו סיפורים של נשים אשר התלוננו שקצב הטריד אותם מינית.

 

לאחר שהנשיא סירב לפרוש מתפקידו החליטה ועדת הכנסת ביום רביעי ה-13 בספטמבר 2006 אשרה ועדת הכנסת לנשיא קצב נבצרות בת 16 שעות כדי שלא ישביע את נשיאת ביהמ"ש העליון דורית בייניש . ב15 באוקטובר 2006 מחליט מזוז בראשונה להגיש כתב אישום על אונס .
 

יום לאחר מכן החליט קצב להיעדר מישיבת הפתיחה של הכנסת ה-17 לאחר שמספר חכי"ם איימו לעזוב ישיבה חגיגית זאת.

 

ביום רביעי 28 ביוני 2007 בנאום מרשים בפי כתבי המשפט פירט מני מזוז את סעיפי כתב האישום . אך בעקבות השימוע הוחלט לצמצם את סעיפי האישום ולהציע לקצב הסדר טיעון שאותו דחה קצב ב8 באפריל אשתקד. לאחר התחבטויות רבות שכללו ויכוחים רבים בין הפרקליטים הוחלט היום להחזיר את טיוטת כתב האישום המקורי הכוללת את עבירת האינוס.

 

תיק קצב מתנהל כמו רכבת הרים הוא התחיל גבוה ירד נמוך ושוב חזר לאותם ממדים . מזוז מבין שגורלו נתון בידי התיק הזה ותיקיהם של אולמרט וליברמן. ספיק שתיק אחד יסתיים ללא הרשעה ומזוז ייאלץ לפרוש, חבל.

הכותב הוא אני כרגע סטודנט לתקשורת אשר כותב בנושאים שונים מספורט ועד רווחה ואקטואליה . כרגע אני לומד באוניברסיטה הפתוחה (אולי זה ישתנה בעתיד)

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר