מס' צפיות - 430
דירוג ממוצע -
המרגל שחזר מן הכפור
כדי שלא נופתע פעם נוספת ממעליי אישי ציבור הנני מביא את סיפורו של אביגדור ליברמן.
מאת: רועי אורן 07/03/09 (20:15)

אחד האישים המשפיעים בממשלתו של בנימין נתניהו הינו אביגדור ליברמן. אביגדור ליברמן נולד בקישינב בירת מולדובה ונקרא על שם סבתו חווה. הוריו היו דוברי יידיש ובהיותו סטודנט כתב מחזה בשם :"סטודנטים" ועבד כאיש בטחון.

 

בשנת 1978 עלה לישראל ועשה שירות מילואים מקוצר בחיל התותחנים. בשנת 1979 נפוצו שמועות כאילו ליברמן היה פעיל בתנועת כ"ך (לאחרונה פורסמו הדברים שוב בעיתון "הארץ" ע"י הכתבת לילי גלילי דבר שעורר סערה בישראל).

הוא בעל תואר ראשון במדעי החברה מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים. לאחר לימודיו עבד כמזכיר ההסתדרות העובדים בסניף ירושלים.

 

בשנת 1988 יצר קשר עם בנימין נתניהו שסיים את תפקידו כשגריר ישראל באו"ם ושקל להתמודד ברשימת הליכוד לכנסת ה-13. בשנת 1992 מונה ליברמן למנכ"ל הליכוד ועזר רבות בשיקום התנועה. בשנת 1996 עם נצחונו של בנימין נתניהו מונה ליברמן למנכ"ל משרד ראש-הממשלה אך כעבור שנה התפטר עת נפתחו נגדו תיקים במשטרה על עבירות פליליות קשות הנחקרות עד עצם היום הזה.

 

בשנת 1999 עזב את הליכוד וייסד תנועת עולים חדשה בשם :"ישראל ביתנו" שזכתה ב4 מנדטים וכעבור ארבע שנים התמזגה עם ה"אחוד הלאומי". ב15 באוקטובר 2001 פרש יחד עם חברו רחבעם זאבי מהממשלה על רקע מסירת שכונת "אבו-סנינה" בחברון לידי הפלסטינים. בעקבות רציחתו של זאבי השעה ליברמן את התפטרותו ממשלת שרון יחד עם בני אלון אך השניים התפטרו ב14 במרץ 2002.

 

בשנת 2003 אימצה מפלגת "האיחוד הלאומי " את רעיון הטרנספר הדבר זיכה אותה מפלגה ב7 מנדטים. ליברמן מונה לשר התחבורה ולא הספיק לעשות הרבה היות והוא פוטר ע"י אריאל שרון בגין התנגדותו להנתקות יחד עם בני אלון.

 

בשנת 2004 מחליטה מפלגת "ישראל ביתנו" לפרוש מ"איחוד לאומי" ולהתמודד כרשימה עצמאית בה הוצגה לראשונה רעיון חילופי השטחים אשר זיכו אותה ב14 מנדטים בבחירות 2006 . לאחר מלחמת לבנון השנייה הצטרף ליברמן לממשלת אולמרט בתור השר לעינייני אסטרטגיים.

 

צירוף זה עורר תסיסה במפלגת העבודה אשר גרם להתפטרותו של אופיר פינס מתפקיד שר הפנים. ב16 בינואר 2008 פורש שוב ליברמן מהממשלה בשל קיום ועידת אנאפוליס וכינון משא ומתן עם הפלסטינים . ב18 למרץ ככול הנראה ימונה ליברמן לתפקיד שר החוץ אם לא יהיו הפתעות מרעישות.

הכותב הוא אני כרגע סטודנט לתקשורת אשר כותב בנושאים שונים מספורט ועד רווחה ואקטואליה . כרגע אני לומד באוניברסיטה הפתוחה (אולי זה ישתנה בעתיד)

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר