מס' צפיות - 277
דירוג ממוצע -
העיקוב בפרשת רמדיה
מה קורה במערכת החוק ומשפט בישראל שדברים כאלה נמשכים ונשרכים כל כך הרבה זמן?
מאת: אודי פוזיס 04/03/09 (11:30)

יש דברים כל כך מקוממים בהתנהלות של מערכת המשפט שלנו שקשה לעבור על זה לסדר היום. בכל הקשור לפרשת רמדיה, כמו גם בפרשיות אחרות דומות לא ברור למה צריך לקחת למערכת החוק 6 שנים להגיע למשפט וכשכבר מגיעים למשפט ניתנת עוד דחייה.


מישהו באמת מאמין שבמהלך 6 השנים שעברו אי אפשר היה לקבל את חומר החקירה מגרמניה? הרי גם אם לקח לגרמנים שנים לחקור את הנושא, בכמה שנים מדובר? ואם לא הגיע חומר החקירה מגרמניה אחרי 6 שנים, אז לא הגיע, והמשפט צריך להתחיל כפי שנקבע. יש זמן סביר לחקירה ו-6 שנים זה בהחלט לא זמן סביר. זה שהמשפט הזה עדיין לא התחיל זה בגדר שערורייה שלא תיאמן. הרי המשפט הזה כבר היה צריך להסתיים לפחות לפני שנתיים אם לא יותר.

 

מה קורה במערכת החוק ומשפט בישראל שדברים כאלה נמשכים ונשרכים כל כך הרבה זמן? מסתבר שלסנגורים יש סיבה למשוך תיקים הרבה זמן, קודם כל כל יום שהלקוח שלהם מחוץ לכלא זה רווח נקי ללקוח ולהם, הם יכולים בינתיים לעבוד על תיקים אחרים בעוד הם מקבלים תשלום גם על התיק הזה, הם גם לוקחים בחשבון שככל שעובר זמן העיניין לציבור פוחת, כי כולנו יודעים שיש כאן מדינה עם זכרון של נמלה. אז למה לא? נמשוך את זה עוד כמה שנים, כמה שאפשר.

 

זה שיש כאן אנשים שנפגעו בצורה טראגית מן המקרה הזה לא ממש מעניין אף אחד. מה שממש לא ברור לי זה איך השופטים לא שמים סוף לדבר הזה. היה מספיק זמן לנאשמים לאסוף ראיות ולהתכונן למשפט הזה, אין צורך בעוד דחייה. צריך לסיים את הנושא הזה ומהר, והאשמים צריכים לתת את הדין.

הכותב הוא אודי פוזיס

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר