מס' צפיות - 420
דירוג ממוצע -
האשה שקמה מלמטה והגיעה לגדולה חלק ב'
תיאור דמותה של האישה השנייה המתוארת כמנהיגה את מדינת ישראל המזערית. החלק השני של המאמר הקודם.
מאת: רועי אורן 21/02/09 (18:14)

לאחר שניצח אריאל שרון בבחירות 2001 מונתה ציפי לבני לשרה לפיתוח אזורי עד שמפלגת המרכז הצטרפה לקואוליציה ואז מונה לתפקיד רוני מילוא ציפי לבני מונתה לתפקיד שר החקלאות.

 

♦ לחלק הראשון של המאמר

 

בשנת 2003 עם כינון ממשלת שרון השנייה מונתה לבני לשרה לקליטת עלייה, ובשנת 2004 מונתה במקביל לתפקידה כשרה לקליטת עלייה גם לשרת הבינוי והשיכון בעקבות התפטרותו של אפי איתם בעקבות תוכנית ההנתקות.

 

באותה שנה גם זכתה לעיטור מופת מטעם "התנועה לאיכות השלטון"כהוקרה על תרומתה בקליטת עולים במדינת ישראל,וכן שמירה על עיצוב שלטון החוק והדמוקרטיה.

 

בסוף שנת 2004 מונתה לתפקיד שר המשפטים והיא שמשה כמפשרת בין רה"מ שרון לשרים סילבן שלום,לימור לבנת ,ובנימין נתניהו אשר התנגדו נחרצות למימוש תוכנית ההנתקות.

 

בתפקידה כשרת משפטים שאפה לבני להעביר את בתי המשפט מצפון תל-אביב לדרומה אך מהלך זה לא צלח לבסוף בשל קשיים ביורוקרטיים, היא תמכה במינוייה של הפרופסור רותי גביזון לשופטת ביהמ"ש העליון אך נשיא ביהמ"ש העליון דאז אהרון ברק דחה את המינוי מסיבות שאינן מובנות עד עצם היום הזה, עכבה את כינוס הוועדה לבחירת שופטים (עפ"י ההשערה כדי להשיג רוב להעברת מינוייה של גביזון),ומנעה בחקיקה את עיקול הפיצוי שקיבלו המתיישבים בצפון השומרון.

 

כמו כן היא מוציאה תזכיר הקובע את מידת העונש ביחס לחומרת העבירה, בזכות תזכיר זה היא זוכה בשנת 2005 לעיטור מטעם ארגון אומ"ץ.

 

עם הקמתה של מפלגת "קדימה "בסוף שנת 2005 פרשה מהליכוד והצטרפה לקדימה . כאשר חלה שרון תמכה לבני במחליפו אהוד אולמרט והחליטה שלא להתמודד על ראשות "קדימה".

 

ב18 בינואר 2006 מונתה לתפקיד שרת החוץ במקומו של סילבן שלום שפרש מהתפקיד בנוסף לתפקידיה הקודמים.

בממשלתו הנוכחית של אולמרט לבני משמשת כשרת החוץ וממלאת מקום ראש ממשלה. כחלק מתפקידה כשרת החוץ מונתה ע"י אולמרט להיות הממונה על השיחות עם הפלסטיניים. לבני דחפה לקיום וועידת אנאפוליס שהתקיימה ב27 בנובמבר 2007 ועמדה בראש המשלחת הישראלית יחד עם רה"מ אולמרט. בתחילת 2007 נתלו ברחובות ישראל שלטי תמיכה במועמדותה לראשות הממשלה.

 

במאי 2007 נבחרה ע"י המגזין "טיים" כאחת הנשים המשפיעות בעולם. ב2 במאי 2007 לאחר פרסום דו"ח ועדת וינוגרד קראה לרה"מ אולמרט להתפטר במסיבת עיתונאים שכנסה במשרד החוץ . על אף עמדה נחרצת זאת שלא זכתה לתמיכה בסביבתו של רה"מ החליטה להשאר בממשלה ולא להתפטר מתוך אחריות ליישום הדו"ח. עם פרסום הדו"ח הסופי נמנעה מלהתבטא לגביו.

 

עם התערערות מנהיגותו של אולמרט בעקבות החקירות הרבות להם היה נתון התחזק מעמדה של לבני בקדימה והוחלט ביולי 2008 לערוך לראשונה בחירות מקדימות אשר נערכו לבסוף ב17 בספטמבר 2008 . בבחירות אלו נצחה לבני את שר התחבורה שאול מופז בהפרש מזערי. לאחר התפטרותו של אהוד אולמרט הוטל עליה להרכיב ממשלה .

 

תחילה חתמה על הסכם עם מפלגת "העבודה" ואז התפנתה לשוחח עם שאר הסיעות בכנסת. סירובה לשלם קצבאות ולהבטיח את מניעת חלוקת ירושלים טרפדו את המו"מ עם ש"ס ובכך מנעו הרכבת ממשלה. בבחירות האחרונות זכתה להישג מרשים כאשר קדימה זכתה ל28 מנדטים והפכה להיות המפלגה הגדולה בכנסת. והשאלה מה יקרה אתה בהמשך תלוי בשיחות הקואוליציוניות.

הכותב הוא אני כרגע סטודנט לתקשורת אשר כותב בנושאים שונים מספורט ועד רווחה ואקטואליה . כרגע אני לומד באוניברסיטה הפתוחה (אולי זה ישתנה בעתיד)

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר