מס' צפיות - 417
דירוג ממוצע -
ירדן תובעת את ישראל על פשעי מלחמה בעופרת יצוקה
ישראל חייבת להגיב מייד לתביעה נגד בכירי המדינה שעסקו בעופרת יצוקה.
מאת: יובל בן-יעקב 18/02/09 (22:42)

החוצפה של הירדנים עוברת כל גבול, פונים לבית המשפט בהאג בתביעה של פשעי מלחממה נגד השרים הבכירים של ישראל והרמטכ"ל, אחרי חודשים של הבלגה נגד הטילים על ישובי הנגב המערבי, סוף סוף החליטה הממשלה על מבצע שאמור היה לשים סוף לטילים ולהברחות הנשק.  צה"ל פעל במלוא העוצמה נגד החמאס שפעל בתוך אוכלוסיה אזרחית וירה משם לאוכלוסיה אזרחית אחרת.

 
הירדנים עצמם הפסיקו או הודיעו שיפסיקו העברת אספקה כי החמאס גונב את המוצרים, הגניבה נועדה למנוע מאזרחים לקבל האספקה ומצד שני ליצור דמורלציה כאילו ישראל מונעת אספקה.  קודם החמאס פגע באוכלוסיה שלו מספר פעממים וסיכן אותה בירי מתוך אותה אוכלוסיה והחדרת נשק ותחמשות לבתים פרטים וציבוריים.

 
האם זה לא פשע מלחמה ?  האם סיכון ילדים ונשים המשמשים מגן חי לחמאס כדי שיוכלו לירות על שדרות ואשדוד - זה לא פשע מלחמה ! ישראל צריכה להתאמק עכשיו בנושא המשפט בהאג,לדעתי צריך היועץ המשפטי, לעזוב עכשיו את אולמרט בשקט עד שייסיים את התפקיד ולאפשר הגנה משפטית בהאג. צריך לגייס את כל המשפטנים התותחים של ישראל ולטעון כנגד התביעה הירדנית, כי ישראל פעלה מתוך הגנה עצמית על תושביה.  וגם לאמר שבמשך 7 שנים ירה החמאס על שדרות וישובי עוטף עזה טילים מסוגים שונים, והיו כ-4 הרוגים או יותר, ונפגעים בנפש - חרדה ונפגעים קשים כמו שני הילדים שנפגעו בשדרות. כמו כן- להציף את בית המשפט בהאג בתביעות נגד אנשי חמאס בסוריה ובעזה.

הכותב הוא חבר קיבוץ מעין-צבי

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר