מס' צפיות - 294
דירוג ממוצע -
התקרית המביכה של שר האוצר היפני (צפו בוידאו המצורף)
מאת: אודי פוזיס 17/02/09 (11:39)

איזה בזיון לאומה היפנית, אין דבר יותר גרוע שיכול לקרות ליפני מאשר להביך את החברה/מדינה שהוא מייצג בפומבי.

 

בועידה של ה-g7 אתמול, נראה שר האוצר היפני כשהוא במקרה הטוב שתוי, ובמקרה הפחות טוב יותר מזה. זאת בושה ששום יפני (אחרי שהוא מתפכח) לא יכול לחיות איתה. בטח שבטח המערכת שהוא מייצג לא יכול לחיות עם בושה כזאת. הם קוראים לזה loosing face וזה משתווה לגזר דין מוות.

 

אחרי שצפיתי בבזיון הזה בטלויזיה אתמול אמרתי לעצמי, או.קיי., יש כאן שתי אפשרויות או שהוא קופץ מאיזה גג, או שהוא קודם מתפטר ואחר כך קופץ מאיזה גג.

 

ראיתי הרבה יפנים שיכורים בחיים שלי, אבל זה היה בעיקר בארוחות ערב אחרי יום עבודה ולא במהלך העבודה, זה כבר דבר שלא יעשה. בטח לא לפני הופעה בטלויזיה בפני העולם כולו.

 

כמובן שכל בעל תפקיד היה מוצא את עצמו בחוץ אחרי בזיון כזה, למרות שאני לא בטוח שאצלנו היו מתייחסים לנושא כל כך בחומרה. הרי אם נסתכל על שרי האוצר שלנו ונתחיל מהקל אל הכבד, המעשים שלהם הרבה יותר מבישים ממה ששר האוצר היפני עשה, לפחות הוא לא גנב ורימה ושיקר. הוא שתה, אומנם הבושה בהופעה מול מיליוני אנשים גורמת למעשה להראות חסר אחריות בעליל אצלנו וסיבה להתאבדות אצל היפנים, אבל הדברים ששרי האוצר שלנו עשו עולים על המעשה הזה עשרות מונים.

 

נקח את השר בר און לצורך העניין, דבר פעוט שכמותו, הוא התנהג כמו תלמיד תיכון והצביע במקום משהו אחר. אנחנו לא עושים עניין מדבר פעוט שכזה, מה בסך הכל הוא עשה? הא...זאת רמאות, אבל בקטנה. וגם כבר עברו איזה 4 שנים מאז שזה קרה אז אפשר לשכוח מזה. היועץ המשפטי לממשלה (שהוא יותר בובה מאשר יועץ) לא רוצה לעשות מזה עניין למרות שזה מעשה פלילי של הפרת אמונים.

 

זה כבר מתאר תמונה מעוותת של התהגות ציבורית מושחתת שאיננה באה על עונשה. הנה הוא ממשיך בתפקידו כאילו כלום, וזה האיש שממונה על הכסף של המדינה, בבקשה לא לשכוח.

 

ומדברים "קטנים" שכאלה אפשר לעבור לשר אוצר אחר שהחליט שהוא עושה את כל העבירות האפשריות בבת אחת, גניבה, רמאות, שוחד, הפרת אמונים ולבסוף גם משקר במשטרה ובבית המשפט ועוד חושב שהוא "מקרה מיוחד". בזה אני דווקא מסכים איתו, הוא באמת מקרה מיוחד. נראה לי שלמרות כל השחיתויות מסביב עוד לא ראינו אחד מושחת כמוהו.

 

וזה ההבדל בין מה שקורה אצלנו למה שקורה במדינות מתוקנות אחרות בעולם. שם לוקחים אחריות וכאן לא...ממשיכים לשקר.

 

צפו בשר מתנצל על התקרית:

הכותב הוא אודי פוזיס

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר