מס' צפיות - 317
דירוג ממוצע -
היידה שרה! סיכום מהיר של הבחירות
מאת: יוחאי 11/02/09 (16:00)

זהו. שרה חוזרת לבית ראש הממשלה. הימין ניצח את הבחירות בגדול, בהפרש (כרגע) של 55:65. זה נצחון חד משמעי, וזה לא משנה אם קדימה תקבל מנדט או שניים יותר מהליכוד. להיות המפלגה הכי גדולה עם 28 מנדטים זאת לא תמונת נצחון.

 

אני נורא מתוסכל מכל מצביעי מרצ לשעבר שהצביעו הפעם לקדימה בגלל אפקט הפחד מביבי. אייל ארד וראובן אדלר עשו עבודה נפלאה בימים באחרונים. הסקרים שהראו כמעט שוויון גרמו למצביעי שמאל רבים להכניס ח"כים אלמוניים מקדימה על חשבון מוסי רז וזהבה גלאון. עצוב, עצוב עצוב. 

 

זה עוד לא לגמרי נגמר: בניגוד ל 96, שם פרס תלה תקוות שווא בקולות הימאים, הפעם יש כמות אדירה של מעטפות כפולות, בגלל אפשרות ההצבעה בקלפיות "מוגבלי הניידות". 150,000 מעטפות כפולות כנראה יחזקו את ליברמן על חשבון קדימה, אבל לא רק. 

 

אני מקוה שהם אולי יחזקו את השמאל, מכיוון שהרבה צעירים עצלנים הצביעו בקלפיות כאלה. אולי התנועה הירוקה מימ"ד בכל זאת תיכנס? כנראה שגם אני תולה תקוות שווא...

 

לפחות המפלגה שלי הפעם, חד"ש, הגדילה את כוחה משלושה לארבעה מנדטים! 

 

אני מקוה ש:

  • שהמצביעים יבינו את השיטה הפרלמנטרית, ולא יחזור מקרה מרצ -> קדימה לעיל.
  • שנתניהו לא יהיה כל כך נוראי.
  • מפלגת העבודה תלך לאופוזיציה. רק דרך האופוזיציה, מפלגת העבודה יכולה לחזור לשלטון. ככה נתניהו חזר מאשפתות לראשות הממשלה. אי אפשר להיות כינור שני בממשלה ולצפות להיבחר לכינור ראשון.
  • שחברי הכנסת הבודדים של מרצ יעשו עבודה טובה יותר בכנסת הזאת.
  • שחברי הכנסת של חד"ש יעשו עבודה טובה (סומך עליכם!) וגם ימשיכו לעדכן את אתרי האינטרנט שלהם כפי שעשו בבחירות. זה מאוד מאוד חשוב. 

בהזדמנות הזאת חשוב לי להצהיר ששירתתי בצבא (גם עושה מילואים), שר בתקווה ומשלם מסים. אל תשלחו אותי לחרמון! * החרמון ישמש כגולאג במשטר החדש.

 

לבלוג של יוחאי

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
מקומם
kalligula 12.02.09 (22:36)