מס' צפיות - 285
דירוג ממוצע -
עסקת שליט הנרקמת עם חמאס
אני מקווה שהפעם זה אמיתי ונגמור את הנושא הזה אחת ולתמיד, את הנושא של גלעד שליט כמובן, אף אחד לא כזה תמים לחשוב שנגיע להסכם עם חמאס והוא גם יעמוד בזה.
מאת: אודי פוזיס 08/02/09 (13:30)

קודם כל לגבי הפוסט שלי מאתמול על המעורבות של טורקיה במו"מ לשחרור שליט, אני מבין שלא צריך להתרגש יותר מידי ממה שכתוב בעיתונים כי אחרי חמש דקות, ואחרי שכל כך התרגשתי מזה, מסתבר שזה כנראה לא נכון ושר החוץ הטורקי בכלל הכחיש את זה. לעומת זאת קראתי היום ב-YNET שכן נרקמת עסקה עם חמאס שכנראה, ואני לא רוצה להגזים כאן, אמורה לכלול גם את גלעד שליט. מצד שני, אולי באמת לא כדאי לדבר על זה יותר מידי, כמו שמבקש אולמרט, כי כבר כל כך הרבה פעמים היינו קרובים לזה ובסוף כלום.

 

אני מקווה שהפעם זה אמיתי ונגמור את הנושא הזה אחת ולתמיד, את הנושא של גלעד שליט כמובן, אף אחד לא כזה תמים לחשוב שנגיע להסכם עם חמאס והוא גם יעמוד בזה. שטילים יפסיקו ליפול כאן ושבעוד שנה וחצי (זה מה שהם רוצים רק שנה וחצי) לא תהיה כאן עוד מלחמה. זה מדהים איך אנחנו נותנים להם לקבוע את הקצב, כמה זמן הם צריכים כדי להתחמש שוב, שנה וחצי, אז הנה, קיבלתם שנה וחצי ואחר כך שוב נהיה באותו מצב אם לא גרוע מזה, כי אם תוך חצי שנה הם הצליחו להתחמש ולהגיע עד אשדוד ובאר שבע, תוך שנה וחצי יוכלו להגיע לחיפה. אם זה הקצב אז זה הקצב.

 

כל השאלה היא מה יקרה בתוך השנה וחצי הזאת. אני לא מאמין שמצריים תצליח באמת להקטין את כמות ההברחות שם, אני גם לא מאמין שלא יהיה ירי על הדרום, גם טפטופים זה ירי, ואני גם מאמין שכל התקופה הזאת אנחנו לרוב נבליג.

 

הסיטואציה בכל הסיפור הזה מאוד מורכבת וקשה לתמרן בה, גם אם מכל הדבר הזה יצא שלפחות החזרנו את גלעד שליט הביתה בריא ושלם, ושהירי על הדרום יקטן, גם זה משהו. אבל אנחנו חייבים לדאוג לזה שהגורמים האחרים ממלאים את תפקידם בעיסקה ובעיקר מדובר בהקטנה למינימום של הברחות הנשק, כי אני לא מאמין שאפשר לשלוט בזה לחלוטין.

הכותב הוא אודי פוזיס

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר