מס' צפיות - 389
דירוג ממוצע -
גלעד שליט במעצר חמאס וחצי מדינה במעצר בית
בכיר בחמאס אומר: "בקרוב יושג הסכם רגיעה" טוב שיש מי ש'מנחם' את היהודים. עושה רושם שמה שהחמאס צריך זה חטוף אחד כל שלוש שנים. תראו באיזה השגים הוא זוכה. אז היתה "עופרת יצוקה" so what .
מאת: בעז לביא 08/02/09 (10:56)

השכם בבוקר היום נחת קסאם בחצר קבוץ ב'עוטף' הנזק היה נקודתי, לא נפגעו בנפש (אל חמדלאללה) אבל היה הרבה עשן(רכב נשרף מפגיעה סמוכה). באותה שעה בערוץ ה-2, ניסה ד"ר גיא בכור המזרחן, לשכנע את מראייניו, שישראל מזמן התקפלה אל מול חמאס ומצרים, כך למשל אינה מתעקשת יותר על קבלת שליט כנגד פתיחת מעברים וכיוב', היא תחזיר בתמורה לעסקה זאת "נתח שמן" ממסת האסירים שדרש הארגון, אף אחד לא התחייב ה על "מנעול-חוסם" בפתחי המנהרות ברפיח.

 

[ אוף ד'ה רקורד - בערב שישי ראיינו כספית ואבן, בערוץ -1 את ברק לקראת הבחירות, כספית שאל לו למועמד : "איזה השגים מזהירים השגנו במבצע "עופרת יצוקה", אם גראדים וקסאמים עדיין ממשיכים ליפול במחוזותינו?  ענה ברק, "בניגוד למלחמת לבנון-2 שנוהלה באופן כושל, הרי שבמבצע זה, חטף החמאס מהלומה כה עזה, שלא ירצה לחזור עליה בשנית". השיב כספית למרואיין:" למיטב זכרוני, אחרי לבנון -2 עם כל הבעייתיות שבמבצע, לא נורו יותר טילים לשטחנו, וזכינו בהסכם מיטבי מעמדת כוח".]

 

רינה מצליח, שהתראיינה גם היא בערוץ-2 הבוקר יחד עם ד"ר בכור, הגיבה לדבריו ואמרה, כי למיטב ידיעתה (בגין קרבתה הרבה למקורות), הוויתורים ניתנו לחמאס ולמצרים רק כ"הצהרה" על מנת בעיקר לרצות את האחרונים ולחזק את הצלחתם בתווך, בפועל ו'כאילו' בחדרי חדרים, כן קיימות התניות ברורות לגבי שליט , גם לא יוחזרו כל-כך הרבה אסירים, וכן התניות קשיחות לגבי המעברים ופתיחתם.

 

השאלה היא לא מה הובטח ומה יהיה בפועל. השאלה היא קודם כול,עמדת מי התחזקה בגין המבצע בעזה? לי נדמה, כי "עופרת יצוקה" היתה מעין מוטציה בציר ההתנהלות חמאס ישראל היומיומי, וכשהיא נגמרה הכול חזר ל"תקן", כאילו לא היתה כלל,(וכבר הסברתי בכתבותיי מה היא תפישת עולמו של החמאס).  נהפוך הוא, חמאס נהיה יותר "פוזאי" בתקשורת לפחות ומסתבר שזה מאד חשוב, דרישותיו מישראל מוצגות כאילו נוצר  מעין "תיקו" בקרב , וכאילו "טבולה-ראסה" הכול מחדש. הנושא העיקרי המדובר ב'רשת', גלעד שליט! לא קסאמים, לא גראדים באשקלון ובאר-שבע, אלא מה יקבלו תמורת גלעד שליט?

 

רבותי הקוראים, שלא חלילה תחשבו ולו לרגע שמקל ראש אנוכי בפרשת גלעד שליט, נהפוך הוא, בכול  מתי שעולה שמו לנגד עיני אני חושב כנגד אלה ייסורים עליו לעמוד, -פיסיים ונפשיים- ואני מקווה תמיד ומאחל לו בכול לב, שלא ישמש 'שק חבטות' לפורקן תסכולם של שוביו.

 

ובכול-זאת, שלא כשכנינו, אל נא נתן לרגשותינו לכלכל את מעשינו. (לא סתם רשמתי כותרת כנ"ל).  על השכל הישר להוביל אל מטרתנו, אל נא נטעה לחשוב כי גלעד שליט הינו תנאי מפתח בהסכמי ישראל-חמאס. ישראל תבהיר וגם תעמוד (אינשאללה) אחרי דבריה,-: שפתיחת מעברים, וניהול חיי יומיומ תקינים בעזה שקולים כנגד שקט מוחלט טוטאלי בעוטף עזה ובדרום, למען יחיו שם בשלווה אזרחינו איש תחת גפנו ותחת תאנתו קודם כול!   אחר-כך השאר וגם שליט כמובן!

 

אבל חלילה לנו מלספוג  גראד באשדוד, בגלל שלא מסרנו את כול האסירים שחמאס בקש ברשימה  בתמורה לשליט, ואחר-כך עוד להבטיח שנעיין שנית בדרישה,   ואולי נשלח גם שני מטוסים לגרד את מנהרות רפיח.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר