מס' צפיות - 404
דירוג ממוצע -
כתב האשמה שלנו כחברה
מאת: kalligula 07/02/09 (23:07)

עוד שלושה ימים מתקיימות אצלנו בחירות, ענין שבמקום להיערך פעם בארבע שנים קורה פעם בשנתיים או קצת יותר. בערוצי התקשורת מפמפמים לנו על בחירות משעממות, לא עניניות, מוימדים לא ראויים ועל כשל מנהיגותי אחד גדול.

 

אנחנו יושבים בסלון או בכל מקום אחר, כאשר צופים בטלוויזיה או קוראים בעיתון או בהאזנה לרדיו ומצקצקים בשפתיים ובעיקר מקטרים על מר גורלנו, ועל המצב בו אנו מצויים, כאשר לכאורה נראה שהכל רקוב ומגעיל מסביב, הכי נורא שאנחנו מאשימים את כל העולם ואשתו כצופים מהצד ולא מבינים שבסך הכל אנחנו כולנו ללא יוצא מהכלל יוצרים את התמונה הזו שאנחנו כ"כ לא אוהבים להביט בה.

 

נכון התמונה לא מזהירה, הפוליטיקה מסואבת, החיים והמציאות שלנו לא משהו המנהיגים שלנו מבולבלים ובעיקר חוששים לקבל החלטות והכרעות וזה בעיקר בגללנו אנו, אנו אלה שיוצרים את המציאות הלא נורמלית הזו,  , אנחנו אלה שחושבים רק על עצמנו ודלת אמותנו ולא מענין אותנו מה קורה לזולת, השמחה שלנו לאידו של האחר, הביקורת שאנו מטיחים זה בזה, ובעיקר המהירות בה אנחנו חורצים גורלות והופכים להיות המאשים השופט והתליין בו זמנית, לעיתים ללא מחשבה והבנה על מעשנו.

 

המנהיגים שלנו לא חיים בבועה, בתוך עמם הם יושבים וככאלה הם נוהגים כפי שאנו מצפים מהם ומבקשים מהם, הרי הם לא נחתו כאן מגלקסייה אחרת הם צמחו משורותנו היום שמעתי את בנימין נתניהו ברדיו והוא אמר " בישראל חיים 7 מליון אזרחים, ו8 מליון ראשי ממשלה בפוטנציה", צודק הבחור.

 

אנחנו חברה מפולגת ושסועה, אפשר לראות זאת בכנסת ובכמות המתמודדים לכנסת עשרות רשימות, חלקן הזויות פחות או יותר, חלקן מורכבות מחיבורים הזויים ותלושים שגם בתור בדיחה זה נראה גרוע.

 

יש לנו מפלגה אחת, אעלק מרכז שנקראת קדימה שהיא מין יצור כלאיים בין הליכוד לעבודה שמרכזת התוכה ערימת אופורטוניסטים שקפצו על עגלתו של שרון, יושבים בה יונים צחורות וניצים קיצונים תחת קורת גג אחת שכאשר אתה מנסה להבין מה מחבר בינהם, אתה מבין עד כמה המפלגה הזו הזוייה.

 

יש לנו את שתי המפלגות הותיקות יותר ליכוד ועבודה, תכלס ההבדל בינהן מיזערי ומינורי, ב30 השנים האחרונות הן הרכיבו יותר ממשלות אחדות מאשר משלו בנפרד, הליכוד עשה תפניות של 180 מעלות מהשקפת עולמו כמו ההתנתקות, פינוי סיני ועוד ואילו העבודה שהיתה אמורה להיות זו שמייצגת את מעמד הפועלים הפכה להיות זו שמייצגת את הסיאוב והאליטה בארץ, מעין היפוך תפקידים הזוי ולא הגיוני, זו המפלגה שהובילה אותנו עם קדימה למלחמת לבנון השנייה והמלחמה בעזה בו בזמן שבמקביל הן מקיימות קמפיין הפחדה כנגד הליכוד שהוא הוא יביא מלחמה, מבולבלים? מי לא?

 

כיאה במערכות הבחירות האחרונות יש לנו כוכב חדש , היה לנו את ד"ש ז"ל בשלהי שנות ה70, מפלגות המרכז, צומת, שינוי, הגמלאים ובמערכת הזו יש לנו את ישראל ביתנו שמיצגת את החשש העמוק ביותר שמכנן בכל ישראלי יהודי והוא בעיית ערביי ישראל ובעקר אלה המייצגים אותם,מן מפלגה תורנית שהופכת להיות מן ברירת מחדל בגין הבלבול הגדול בו כולנו חיים.

 

בתווך נמצאת התקשורת בישראל שרק מלבה את תחושת הבלבול הקיימת בארץ שלנו, רובה מגוייסת למועמד זה או אחר ובימים האחרונים ניתן לראות איך היא נבהלת למראה "הגולם שקם על יוצרו", הם הם היו אלה שהביאו את מפלגתו של ליברמן לאן שהגיע ופתאום נראה שהחשש ממנו הולך וגובר ובהתאם הזמירות משתנות, אולי כדי לנסות לצמצם נזקים (אולי מאוחר מידי).

 

חברה, אנחנו חיים במציאות קשה מסובכת, להיות ראש ממשלה בישראל זה אולי התפקיד הקשה ביותר על כדור הארץ, לנהל אי קטן בליבו של אוקיינוס עויין ורווי שנאה, כאשר גם בתוככי אותו אי יש אלה הרוצים לקום כנגדנו, להבין שהאינטרסים של שונאינו גדולים יותר משלנו בעולם הרחב מה שמקשה שבעתיים את התפקוד, ובעיקר חוסר השקט הפנימי הקיים בתוכנו, השסעים, הקרעים וחוסר ההבנה שבסופו של דבר כולנו באותה סירה לטוב ולרע. 

 

את הכאוס הזה אנחנו יוצרים, במחזה הזה אנחנו השחקנים ואל לנו לבוא אל אף אחד בטענות אלא אך ורק אל עצמנו, המנהיגים שלנו הם אלה להם אנחנו ראויים ובסה"כ הם מייצגים את החברה שלנו לטוב ולרע.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר