מס' צפיות - 221
דירוג ממוצע -
חשש מההתעצמותה של אירן
מאת: אודי פוזיס 05/02/09 (18:48)

אני חייב להודות שככל שאני שומע יותר על אירן, על ההתחמשות, ההתעצמות ועל כך שאוטוטו יש להם נשק גרעיני, אני נכנס לחרדות קשות. הנה היום קראתי ב-ynet שכנראה עד סוף השנה הזאת יהיה לאירן נשק גרעיני.

 

הסיבה שאני מאמין לידיעה הזאת היא שהיא הופצה על ידי רוסיה, ומי כמוהם, כספקים עיקריים של הידע והרכיבים של פצצה מסוג זה, יותר מהימן לתת את האינפורמציה המדאיגה הזאת.

 

אני לא יודע אם שירותי הבטחון והמודיעין שלנו מסכימים עם זה אבל זה לא באמת חשוב כי נניח שרוסיה רוצה קצת לאיים על ארה"ב ולעשות שרירים ולהכניס את כולנו לפאניקה (הם גם מצליחים דרך אגב), אז אם לא תהיה לאירנים יכולת בסוף השנה הזאת, בטח תהיה להם יכולת בסוף השנה הבאה או בזאת שלאחריה. מה שבטוח זה שלא ירחק היום ונראה את אחמדינג'אד מסתובב לו בכורים, ומצעיד את הטילים עם ראשי הנפץ הגרעיניים בתהלוכות הזויות שלו.

 

ואז לא אנחנו ולא העולם המערבי יוכל להגיד שהופתענו, כי כשנותנים נשק בידי מטורף קנאי שמודיע בראש חוצות שבכוונתו להשמיד מדינה שלמה (במקרה זאת המדינה שלנו), אז אף אחד לא יכול להגיד שהכתובת לא הייתה על הקיר.

 

אז אני מודיע לכם שהכתובת אכן על הקיר וכדאי שכולנו נקרא אותה ונפנים.

 

ולא שיש לי פתרונות כאלה יצירתיים על מנת למנוע מהמצב הזה להתדרדר, הפתרון של לתקוף את הכורים של אירן נראה לי בעייתי מאוד ולא הייתי רוצה לראות את התוצאות של כשלון של התקפה כזאת. האמת שיש יותר סיכוי שמתקפה כזאת תכשל מאשר שתצליח.

 

מצד שני, הסנקציות לא בדיוק עוזרות כאן, ואובמה עדיין לא החליט איזו עמדה הוא נוקט כאן, עמדה נוקשה או רכה וגם זה יצטרך להסגר בקרוב.

 

מה שלא ברור לי זאת העובדה שהאיש הזה שמכריז על כוונתו לבצע רצח עם, ובאותה נשימה מאשים אותנו ברצח עם, מסתובב ככה חופשי בעולם, כולל נאומים באו"ם, כולל ברחובות ניו יורק ואף אחד לא עושה עם זה כלום. אם אפשר לעשות נגדו משהו זה בטוח קל יותר במדינה זרה ולא במדינה שלו.

 

לייצר הפיכה באירן זה משהו שיכול לקחת שנים. יכול להיות שזה בהתהוות, כי כמה זמן יוכלו האנשים האלה, שלפחות הוריהם חיו תחת משטר יותר נאור וחוו אורח חיים מערבי, לחיות תחת משטר של טרור ואיסלם קיצוני? זאת דרך אחת, אבל היא תקח זמן ולא בטוח שנראה תוצאות בימינו.

 

אז כפי שאמרתי, אני לא מתיימר להיות מומחה לתחום הזה, אבל אני חייב להודות שאני מאוד מודאג מהמצב עם אירן, ומקווה ששליטי העולם יטפלו בזה, כי אני לבד בטח לא יכול.

הכותב הוא אודי פוזיס

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר