מס' צפיות - 281
דירוג ממוצע -
בזכות ולא בחסד צריכים נכים לכנסת!
מאת: תומר 05/02/09 (18:44)

אתמול בדרך חזרה הביתה מהעבודה, עצרו אותי מספר בחורים נכים על כסא גלגלים וקראו לי : "בוא בחור חמוד! נכון שאתה לא יודע עבור מי להצביע בבחירות הקרובות? תשים את האות פ`. " , ביקשו ממני וחילקו לי פלייר התומך במפלגה שלהם - מפלגת הנכים "כח להשפיע" -  פ` - "בזכות ולא בחסד צריכים נכים בכנסת", זאת הסיסמא שלהם.  

 

בתחילה חייכתי וחשבתי לעצמי איזה רעיון מגניב, מפלגה שתדאג באמת לזכויות הנכים בארץ, מטרה טובה, לא כמו כל הבולשיטים שמוכרים לנו המפלגות הגדולות... איך לא שמעתי על מפלגת הנכים קודם? לרגע כמעט באמת שקלתי לשנות את דעתי ולתת להם את הקול שלי במקום לתת אותו לתנועת "מרצ", אך אחרי מספר שניות הבנתי כמה שזה לא רעיון טוב להקים מפלגה כזאת.  

 

זה בדיוק אותו רעיון של מפלגת הגימלאים. תארו לכם שמחר בבוקר יקומו "מפלגת ההומואים", "מפלגת הלסביות", "מפלגת הכדורגלנים", "מפלגת הבדואים" או "מפלגת הדרוזים". כל מפלגה קטנה כזאת שקמה על בסיס כזה של שוני מרוב האוכלוסיה רק גורמת לה להיבדל יותר מאותה אוכלוסיה. אני למשל לא הייתי רוצה שתהיה מפלגה של הומואים כי זה רק יראה לכל הציבור שאנחנו באמת שונים ומובדלים מיתר החברה. ברגע שאנחנו מסווגים את עצמנו ומחלקים עצמנו לקטגוריה בפני עצמה זה רק יפגע בנו יותר עם עצם ההבדלה.  

 

אני בעד נכים לכנסת. במיוחד אם הם אנשים אינטיליגנטים, ישרים, אמינים, בעלי כח, אוהבי המדינה ומבינים בפוליטיקה אבל הייתי מעדיף אותם בתור מועמדים לכנסת בתוך המפלגות האחרות, כחלק מהם ולא נבדלים מכולם. בדיוק כמו שהייתי שמח לראות הומואים מייצגים בכבוד את המדינה שלנו ומקבלים תפקידים רמי דרג בממשלה ומוכיחים לכולם שאנחנו לא שונים מהסטרייטים, אלא בדיוק כמוהם ויכולים לעשות את העבודה בדיוק כמוהם ואפילו טוב יותר.  

 

הסיסמא של מפלגת הנכים בדיוק מתארת את מה שאני מרגיש - "בזכות ולא בחסד צריכים נכים בכנסת" - נכים יקרים, אתם לא צריכים את חסדי האנשים כדי להיות חלק מממשלת ישראל. בזכות עצמכם ובזכות היכולות שלכם אנחנו צריכים אתכם בכנסת, כחלק מהעם ולא בתור מפלגה שמייצגת רק קבוצת אנשים ספציפית.   בזכות ולא בחסד צריכים נכים בכנסת!  

 

בכל אופן רק בריאות והצלחה : )  

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
כל מילה בסלע ל"ת
אסף שטיין 06.02.09 (12:12)