מס' צפיות - 937
דירוג ממוצע -
העיתונאי ארי שביט על לבני - נחמדה, אך לא מסוגלת (ראיון לירון דקל רשת ב').
ודוקא אייהוד (בלי קשר לבחירות ולחו"ד על לבני, כן,), הוא דוקא מדינאי שקול מבין וכיוב'... - מסתבר שגם עיתונאים מוכרים את אמינותם בעבור זוג 'נעליים'.
מאת: בעז לביא 04/02/09 (12:51)

נו???  אז למה דוקא עכשיו ביום ה"ע" (הבחירות) פחות ששה ימים ? ולמה ללכלך בכזאת אינטנסיביות ובוטות אדם שלדברי העיתונאי, סימפטי, נחמד,  שאירח אותו יפה לראיון בבית (אגב גם אייהוד ..). ובעיקר למה עיתונאי כל כך מכובד, מקובל ואמין, צריך "לדחוף את אפו" ב"אקראי" לתוך מערכת הבחירות כאחד ש'רק רצה להתריע' מתוך חוש הצדק שבו ואהבת העם והמולדת, שכולם יזהרו ! כי לבני בשל 'עברה הלא מזהיר', אינה מסוגלת להיות ראש ממשלה.

 

ואני אומר, חוצפה בנפח מלא! אתה עיתונאי?  ואתה מכיר את לבני כבר שנים? למה לא יצאת בכתבה כזאת לפני חצי שנה נניח? למה לפרסם  עכשיו, ועוד להתראיין על הכתבה ברדיו, כדי גם "לסובב קצת את הסכין" כאילו הכתוב  לא הספיק ודורש "הבהרות".

 

לפתע פתאום, - לדברי ארי שביט - צצו לו השבוע מקורות "נורא נורא מהימנים" במשרד החוץ, שספרו לו, כי ציפי לבני כשרת חוץ הייתה מאד לא מקצועית בתפקידה זה. כך למשל, היא לא הצליחה - בכלים של שר חוץ - לטפל בבעייה האירנית כלל, שאף החריפה בתקופתה. שואל המנחה דקל : והאם אייהוד ברק  כן מלא את תפקידו? עונה שביט בלי הרעד קול, בודאי, הוא התריע והתכונן היטב(אחמדיניג'אד ממש רעד ממנו) ויש לו נסיון בטחוני (אקיקעאמון). לשביט בודאי  יש "מקורות טובים מאד" גם במשרד הבטחון - ואני אומר על-כך ביני לביני, מי יודע?  לפי עובדות אלו, איזה מקורות טובים היו שם לכתב אל-ג'זירה האירני שפעל כאן בשטינקריי גלוי-

 

אחר-כך ספר מר שביט על חוסר משקלה של לבני גם ב"מוסד"  ושבעצם גם שם "ליכלכה" במשימותיה. - מזל שהמרואיין הבא היה אפריים הלוי מה"מוסד" (שאגב מאד מכבד את שביט וגם להיפך) ואשר הצהיר כי הגב' לבני הייתה לא רק טובה אלא גם מצטיינת - אבל מי יכול על המקורות של שביט?

 

רבותיי הקוראים (והכותבים),  עיתונאים יכולים לתרום עמדה במאמרים בונים, בלתי אישיים, אודות נבחרי עם במערכת בחירות, על בסיס דעות ומקורות "אחרים" שיביאו  בכתבתם,  ושאם נרצה, תשתקף באמצעותם גם דעת הכותב. אבל לא מכובד שעיתונאי ישקף דעה אישית נגד מאן דבעי (הגם שעל  פי החוק זה מותר). זה לא הוגן במיסגרת הליך דמוקרטי , כאשר מדובר בעיתונאי, שכתבותיו מופיעות באמצעי התקשורת ה"חמים", והוא נחשב ל'בעל משקל' בסקטור זה.

 

אתה מאד רוצה, נהג בדרך יחימוביץ' ואורבך והצטרף לסקטור הפוליטי, אך אל תנסה "לאחוז מקל בשני קצותיו".

 

הרמזים ה"עבים" שהפגין (ב"מקרה") שביט כלפי אהדת ברק, לא מותירים ספק באשר ל'נקיון-כפיו' ורק מגבירים את רגשי הסלידה מ"נסיונות אונס השדה" (בניגוד למגמה יאמרו בבורסה).

 

לשרים הייתי ממליץ לעשות בקורת "מקורות" מקיפה במשרדם כדי לדעת למי הם משלמים משכורת.

 

לארי שביט הייתי מציע מעבר לעקרונות האתיקה וכיוב' להזהר  -קודם כול - ממועמדים לרה"מ  שכבר צברו בעבר רקורד מוכח של כשלונות בתפקיד זה , ואף לא סיימו את עונתם,  ולא מכאלה שעוד יכולים להפתיע מאד לטובה .

 

חוץ מזה מר שביט, במיסגרת ה"עופרת היצוקה" שנהלנו לאחרונה, לא גילה מר אייהוד יכולת מזהירה, אם הנחש שהוכה על ראשו עדיין ממשיך "לירוק" קסאמים, ומר ברק מאיים כדרכו בנוסח המוכר " אם חמאס יירה, נגיב בעוצמה!" מן הסתם הקלטות של איומים שהשמיע עוד טרם המבצע. -

 

בינינו, למי יש זמן במערכת בחירות כה לוהטת לשטויות האלה של עזה - !

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר