מס' צפיות - 303
דירוג ממוצע -
מי אחראים על מחדל משק המים?
מאת: אודי פוזיס 04/02/09 (12:35)

למיטב הבנתי, מי שאחראי כאן על מחדל משק המים (מלבד כמובן מי שאחראי על מזג האויר...) הינם שרי התשתיות לדורותיהם, ובמיוחד שרי התשתיות בשנים האחרונות שלא יכולים לבוא בטענה המופרכת, לא ידענו או היו לחצים (??) כאלה ואחרים ועוד כל מיני תירוצים אשר סופם בחוסר פעולה ובמצב החמור שבו אנחנו נמצאים עכשיו.

 

קודם כל וראשון הראשונים, השר פואד, שכמו שאנחנו מכירים אותו אם הוא רוצה לעשות משהו אין כמעט דבר שיעמוד בדרכו הבולדוזרית, לא נערי האוצר ולא אף אחד אחר.. אבל, כנראה הנושא החשוב והקריטי הזה לא היה בראש מעייניו. התירוצים שלו הם באמת מדהימים, אבל לא ממש משכנעים אף אחד.

 

אם הייתה צריכה לקום ועדת חקירה (כי מזמן רובן כנראה סיימו את עבודתם ויש שופטים פנויים), אז היא באמת הייתה צריכה לקום על הנושא הזה. התשובות של השר הנכבד לועדת החקירה בנושא הזה היו בלשון המעטה לא מספקות ובלשון אמיתית "פאטתיות". ומה שיותר חמור היא העובדה שהוא מנסה לזרוק את האשמה על גורמים אחרים כמו האוצר, אנשי האקדמיה וכו', במקום לקחת אחריות על נושא שהוא במאת האחוזים באחריותו.

 

לזרוק את האשמה על האקדמיה זה הדבר היותר מגוחך לעשות מבחינתו, כי למיטב הבנתי האקדמיה מתריעה על הנושא הזה כבר הרבה מאוד שנים. ספרים יצאו וקראו לפתור את הבעייה הזאת כי לא רק שהיא גורמת מחסור במים במדינת ישראל, זוהי בעייה איזורית ועילה למלחמות איזוריות. הרי כולנו יודעים שאנחנו מעבירים מים לירדן במסגרת הסכם השלום שלנו איתם, כולנו יודעים שיש בעייה עם סוריה ועם לבנון בנושא הנחלים בצפון וגם שם ניאלץ למצוא פתרון. זה לא רק "ישראל מתייבשת" זה כל האיזור, ואם לא נטפל בנושא הזה במהירות האפשרית - כן על ידי התפלה, על ידי יבוא ובמיוחד על ידי הפסקת זיהום מקורות המים שעוד יש לנו, המצב יהיה רע מאוד, גם מבחינת המחסור במים וגם מבחינה גאו-פוליטית.

הכותב הוא אודי פוזיס

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר