מס' צפיות - 324
דירוג ממוצע -
על הנסיונות של ציפי לבני לזכות בקול הנשי
מאת: אודי פוזיס 02/02/09 (18:29)

למרות שאני לא בדיוק אשה, בלשון המעטה, אני דווקא רוצה להתייחס לנסיונות של ציפי לבני לזכות בקול הנשי. הסיבה שאני מרגיש שאני יכול וצריך להתייחס לנקודה הזאת היא דווקא תגובות שקיבלתי ממספר ידידות שלי, אשר באופן שדי הפתיע אותי יצאו נגד מה שהן קוראות "נסיונות שקופים שלפני בחירות". או במילים אחרות שידידה אחרת שלי השתמשה בהן "היועצים עלו על זה שהיא לא משדרת נשיות ולא פונה לקהל הנשים והחליטו בימים שנותרו לה לעשות משהו בקשר לזה"

 

אז כן, זה באמת נראה ומרגיש ככה, למרות שאני יותר סלחן במובן הזה שכל המועמדים לראשות הממשלה די שקופים בימים אלה, וגם הם לא בדיוק הולכים אחרי המצפון אלא אחרי היועצים (ראה במיוחד מקרה ביבי והמיסים). גם העובדה שציפי לבני החליטה לפנות פתאום לקול הנשי לא כל כך הטרידה אותי עד ששמעתי נשים מתבטאות בהקשר הזה.

 

כגבר אני מסכים שהיא לא בדיוק התגלמות הנשיות, האמת רחוק מזה, אבל אני לא רוצה להתמקד באיך שהיא נראית כל כך אלא במה שהיא שדרה לאורך כל הדרך והנסיונות הפתאטיים שלה לדעתי לעשות סיבוב פרסה לכיוון הנשי שהיא בעצם לקחה איתה את המדרכה ואת הרמזור....ואני מבין שקשה לאשה בעולם של גברים.

 

עד עכשיו נסתה ציפי לבני לברוח מהתדמית הנשית וזאת על מנת שלא יחשבו ויגידו שהיא רכה, והיא גמישה (כלומר חלשה)ואין לה מושג בבטחון ובדברים ה"גבריים" ועוד כל מיני דברים שאמרו עליה. התגובה שלה בזמנו לדברים האלה הייתה להקשיח את עמדותיה ולהראות לכולם שהיא "גבר". לדעתי כאן הטעות, אילו הייתה משכילה מן ההתחלה להבליט דווקא את התכונות הנשיות שלה, שלמרות שהמדינה הזאת היא שוביניסטית ובטחון זה הדבר הכי חשוב כאן, היא הייתה משיגה הרבה יותר כי הייתה מבדילה עצמה מהמועמדים האחרים ואז הייתה יכולה באמת לזכות ב"קול הנשי". אבל כנראה בכל זאת היא בחרה ללכת קודם כל על ה"קול הגברי", מה שמעמיד אותה עכשיו במצב קצת מגוחך, ודי כמו פיל בחנות חרסינה כשהיא מדברת על "דברים נשיים".

 

האמת שהיא הלכה הכי רחוק בקטע של הגבריות כשדברה בפני תלמידי תיכון ואמרה לגבי גלעד שליט שאי אפשר להחזיר את כולם. לא שאני חושב שאיזה גבר היה אומר דבר כזה וזה היה עובר, אבל כשזה בא מאשה שהיא גם אמא זה קצת קשה לעיכול. אני לא הייתי שמח לשמוע את אמא שלי מתבטאת בצורה כזאת, גם לא את אבא. אולי בעצם זה לא נשי וגברי, זה פשוט לא אנושי. בנסיון שלה לצאת גברית היא יצאה לא אנושית.

 

בכל אופן, הייתי מציעה לציפי לבני להיות קצת היא עצמה, קצת אותנטיות....

הכותב הוא אודי פוזיס

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר