מס' צפיות - 344
דירוג ממוצע -
ביבי צריך רק לומר:" לו אני רה"מ, הייתי 'קורע' את החמאס בעזה..."
כדי שאהוד עם הלבן והברק בעיניים, היה "טס" לשם עם הדוויזיות, לפני כן הוא לא יעשה כלום! ולו זה קרה,? היה קולו העמוק עמום של ביבי נשמע בכנס במצודת זאב: "כראש ממשלה, הייתי מצפה משר הבטחון שלי לקצת יותר איפוק ושיקול דעת, בטח ובטח ערב בחירות".
מאת: בעז לביא 02/02/09 (12:11)

במילים אחרות, בעוטף עזה סובלים בגלל  משחקים פוליטים/' פטריוטיים' נטו! ואני שואל את עצמי, בדיוק את אותה שאלה  ששואל עצמו הרמטכ"ל בעת עלותו על יצועו עם לילה, "מה העם חושב על-כך,  שעם כניסתי לתפקידי הצהרתי, כי במלחמה הבאה ידעו כולם באופן ברור חד וחלק מי ניצח !!" אה...? והרי במלחמה הזאת יודע כול העולם באופן חד וברור - חושב הרמטכ"ל - שאינו יודע מי ניצח.  יש רק צד אחד שמכנים אותו  "רוצח עם", וצד שני שטוען כי ניצח, וממשיך לירות קסאמים/פצמ"רים לשטח ישראל כאילו לא קרה דבר.

 

נו???

 

תגידו שאולמרט חשב בטקטיקה של לבנון 2 (חצי נילחמים, חצי דיונים?), אם כך זה לא הלך ! אז מה?  סוגרים את הבסטה וחוזרים הביתה? הרי ראש-הממשלה יודע בדיוק עם מי יש לו עניין, הוא ממש עטוף ומצופה במודיעין איכותי. הוא גם למד  שלהרוג לחמאס 10 או 1000 זה היינו הך. אם יש כדורים, אפילו ילד בן 10 יירה עבור החמאס, ועקרת בית תשגר קסאם אינסטנט ממטבחה לעבר שדרות. אי אפשר למחוק "מצווה חדשה מהקוראן" בחצי מלחמה !

 

 תעלה לה מאליו השאלה הבאה - "אז למה אנחנו לא בעזה, תורמים לרמטכ"ל הצעיר פתרון לשאלת מי נצח!?"

 

אז בענין זה, - שאף לא אחד בממשלה הנוכחית, לא בכנסת, ולא מחבורת אנשי ה"שכל" (פרשנים) יאמר לי כאן, שהחמאס קבל את המכה שלו, הוכה קשות, יחשוב פעמיים אם לרות טילים, ויקבל הסכם הודנתי חזק עבורנו ומשפיל עבורו. כי זה שוב פעם להפוך את העם שהולך לבחור בקרוב  רה"מ  ל- ט מ ב ל! והוא לא כזה נקודה. כולל תושבי עוטף עזה שכבר מגלים סימני ייאוש מהכול, ורק חושבים, "אם כול ה'עופרת היצוקה' הזאת היתה רק פירוטכניקה וזיקוקי דינור, בשביל מה יצאנו לשם פור גאד סק ?" למה קורבנות? למה הרס נדל"ן? אם גשמי הסקאדים ממשיכים בעיתם? למה להשלות אותנו ולשלם כל כך הרבה כסף  וכ"א  סתתתם ? שאלה טובה לכול הדעות .

 

והם עוד ממשיכים לטמטם אותנו עם "מיסרוני" דובר צה"ל בדבר " כתגובה על ירי הפצמ"רים וכו'... צה"ל תקף 6 מנהרות ברפיח- להלן פעולת התגמול - העם לא יודע אם לצחוק או לבכות! נו, שמשהו ימליץ לו מה לעשות?!

 

יושבים להם שם הנייה, א'זהר, אבו זוהורי וג'עברי ב"בור של שיפא", מגלגלים בוהנים על הכרס, שותים קהווה אסלי מסריח מהל,מסלסלים בשמאלם את קצוות שפמם המטופח ואומרים, "אם משהו משגר אליכם רקטות משטח עזה אנחנו ממש מצטערים, זה בודאי אירגונים אחרים,  זה לא,, זה לא החמאס( בינתיייים) אנחנו לקראת הסכם לא??" ומתגלגלים בצחוק רועם (לא החמאס עאלק).

 

מנהלים אתנו מו"מ על גלעד שליט. הם אומרים, (בעדה ומע בעדה?) שחרור 1000 אסיר, שחרור חברי פרלמנט חמאס, פתיחת  כווול המעברים, רק חסר שיגידו בניית עזה מחדש על חשבוננו, ויותר מזה, "כול זה בעבור מכתב מגלעד". ותשמעו טוב מה אומרים אצלנו, " בשל המלחמה נוצרו (לפתע) תנאים מצויינים לשחרור גלעד. קיק עאמון אומרים ביידיש. ואנחנו כמו 'ילדים חמודים', בולעים את ה'לוקש' ומחכים בכליון עיניים (אררררוך  מאאאד) מתי ישלפו כבר אייהוד ואהוד את ה"שפן" מהשרוול, לי בכול מיקרה נראה שהוא(השפן) הסתבך קצת בגופייה וזה ייקח קצת (אם בכלל).

 

מה שעוד לא יפליא אותי היא דוקטרינת "חרב הפפיות" או בריקמנשיפ של פוליטיקת הדקה ה-90. כלומר שני תרחישים אפשריים:

 

  א. מכת ה-שלב ג' - תונחת יומיים לפני הבחירות. ה"מפיק" יכול להביא על עצמו משאית של רייטינג ופול מנדטים, להפוך קערה על  פיה ולחגוג נצחון בחירות מונומנטלי.

 

  ב. הביבי שבחבורה (שאינו רה"מ או שהב"ט בממשלת אולמרט) אינו יכול להינות מבונוס הרייטינג האמור לעיל ס' א', מאידך הוא  יכול ל"דחוף" את סאחבק (ברק&אולמרט)  לצאת לשלב ג' הנ"ל, ולומר אחר-כך במידה שהשלב לא צלח כל כך, או לא זרם כל  כך או "נתקע" , "אני כרה"מ, הייתי מצפה משר-בטחון שינהג קצת יותר באחריות" (עיין לעיל ס' כותרת.)

 

  אז הוא גם לא רמס את המיועד להיות אולי שהב"ט אצלו (אולי) ומאידך, דפק לו קצת את הרייטינג, כך שאותו שהב"ט לא יוכל להיות ראש-ממשלה. אבל שוב הכול עניין של הימורים, הימורים פטריוטיים.

 

ובינתיים, בעוטף עזה שואלים, האם בכל זאת כדאי אולי לקנות קצת "פרוטקשיין" מהחמאס? ולו רק לצורך הבטחון הכלכלי.  קצת!

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר