מס' צפיות - 417
דירוג ממוצע -
קאסטות בישראל 2009
מאת: kalligula 01/02/09 (22:16)

רק זה עוד היה חסר לנו. החברה בישראל 2009 היא חברה שסועה,מפולגת, מספיק להביט על הרשימות המתמודדות לכנסת, שלפחות מחציתן סקטוריאליות על מנת להבין עד כמה השסע כאן הוא עמוק, ולעיתים אף נראה כבלתי ניתן לאיחוי.

 

כאשר אנחנו קוראים או שומעים על הודו הרחוקה והאקזוטית, אז בתור תיירים היא אכן אקזוטית ושונה תרבותית ממה שאנו מכירים כאן לכאורה, אבל כאשר יורדים לשורשי התרבות ההודית וענין המעמדות בה (הקאסטות) מבינים עד כמה החיים בה יכולים להיות קשים, ולעיתים עוד בטרם נולדת אתה כבר מסומן ללא יכולת להצליח ולהתקדם.

 

בשנים האחרונות מעמד הקאסטות בהודו מתחיל להיסדק, בזכות הפיתוח המואץ ובעיקר בזכות תעשיית ההיי טק המשגשגת בה, שיכולה לתת איזשהוא כרטיס יציאה מהמעמד הנמוך אליו נולדת ולתת לך שביב של תקווה.

 

נחזור אלינו.

 

מסתבר שבישראל שנת 2009 גם כן יש כאלה ששווים ואחרים ששווים יותר, כאלה ששפר עליהם גורלם והצליחו למצוא עבודה מכובדת ומכניסה, שממוקמת בבנין משרדים מפואר ואילו אחרים שנאלצים לעבוד בעבודות פחות מכניסות שמצריכות מאמץ פיזי ולאלה שיושבים בקומות הגבוהות אף נראה כעבודה בזוייה.

 

זה בכלל לא משנה שיש סיכוי שאותו עובד ניקיון בבנין המשרדים המפואר יכול להיות ד"ר, או בעל תואר אקדמי  שפשוט לא הצליח למצוא עבודה במקצועו, אבל במקום לשבת בבית ולמרר על מר גורלו, או לחיות על כספי הביטוח הלאומי הוא או היא מעדיפים לא לבחול בשום עבודה ע"מ להביא פרנסה לביתו, כי העבודה היא קודם כל ערך בעיניו ולדידו "אין עבודה המביישת את בעליה".

 

אחת התופעות המכוערות ביותר שקיימות בשוק העבודה בישראל שנת 2009 היא "עבדות שנות ה2000" הלוא הן כל חברות כוח האדם שמנצלות את עובדיהן שמרוויחים פרוטות (בדר"כ שכר מינימום) ללא תנאים סוציאלים וללא תנאים כלל.

כך יוצא שלא מספיק שאותם עובדים מנוצלים ומקבלים שכר זעום ועלוב, מסתבר שהחברה בישראל מוסיפה מתייחסת אליהם כתתי אדם, ועכשיו אותם עובדים זוכים להפרדה מעמדית כפי שקרה בדרום אפריקה וארה"ב כלפי השחורים, ולבני הקאסטות הנמוכים בהודו.

 

בבנין המשרדים המפואר "רוגובין- תדהר" בר"ג נתלה השלט הזה בו נכתב  "אזהרה - שירותים וכיור לשטיפת ידיים, לעובדי קבלנים נימצא בקומה מינוס אחת, ליד חדר האשפה, נא לא להשתמש בקומות אחרות!!! תודה, הנהלת הבניין" (ראה תמונה).

 

 כמובן שאחרי שהענין התפרסם באתר nrg הנהלת הבנין מסרה תגובת הסבר שממש לא משכנעת באלו המילים

" כי אב הבית אחראי לשלט, אך זה סירב לפרט מדוע תלה אותו והדגיש כי יש הסבר לשלט, הסבר אותו הוא לא מוכן לפרט בטלפון".

 

עצוב, מקומם ובעיקר מחליא!!!

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר