מס' צפיות - 456
דירוג ממוצע -
היום אין ספק, החמאס "מתגעגע" אלינו!
סיפרו יודעי דבר, כי הוחלט לשנות את שם המבצע מ"עופרת יצוקה" ל- "מישגל נסוג" ... היכינו בהם, לחצנו אותם לקיר, 'דפקנו אותם עד העצם,,,בשנייה האחרונה יצאנו החוצה.
מאת: בעז לביא 27/01/09 (15:24)

גם הקבינט המסומסם  קבע כי "יצאנו חד צדדית". לא סתם התעקשה ליבני על בצוע שלב ג', ואפילו החמאס אמר שבפעם הבאה שניכנס הוא כבר "יתפוס אותנו בביצים".

 

כשאני שומע על תקרית כיסופים בה נהרג גשש צ.ה.ל. (אגב את החמאס בכלל לא מעניין מי נהרג, וערביי ישראל יאמרו ודאי: "אחינו הגשש (שטעה בדרכו)נהרג ככל הניראה מאש צה"ל") אין לי ספק שה"בומבות" שהנחתנו על החמאס  גרמו לו ל"התמכרות", והוא אינו יכול יותר בלעדיהן. - זה על דרך הפשט - על דרך הדרש, רוצה האירגון הציני להרוויח שתי ציפורים במכה אחת.  כלפי העם, העולם הערבי והאגו האירגוני, להצדיק את ההצהרות ועצרות-העם שבאו להכריז על ה- "הנצחון הגדול" . " הנה גם נצחנו,  ואנחנו גם עושים בגבול מה שאנחנו רוצים , לא 'דבבאת'  ולא 'טייראת'(טנקים ומטוסים) יכתיבו לנו מה לעשות ברצועה, בטח ובטח שצה"ל לא שבר את רוחנו, וגוונו זקוף".

 

ה"ציפור השנייה" קשורה במטרה המדינית, ואני אסביר -[ רה"מ הנוכחי(עד הבחירות) אולמרט דוגל (אישית) בדוקטרינה המשולבת. כלומר, במאבק מול אוייב כחמאס או חיזבאללה (ארגוני טרור) משיגים את המטרה  בדרך הצבא (והכוח), ובדרך המדינית, אם לכמת זאת בנתחים : כשני שליש כוח, שליש פוליטיקה, כאשר השלב הפוליטי והשגיו תלויים חזק בהשגי השלב הצבאי.  בלבנון(2) כך למשל, הצליח צה"ל  דוקא ב-24 השעות האחרונות ללחימה להקנות לעצמו יתרון וקלף מיקוח מצויין, כך ש- החלטה 1701 (לפחות לכאורה)היתה מאד חיובית עבורנו, ורעה לנסראללה (הגם שלא במיוחד חשבן לה או לאו"ם ויחידותיו הרבות שבאו לפקח)-].  החמאס לא רוצה לתת לצה"ל יתרון מעמדה של כוח לצורך השג מדיני, ולכן ישאף "להחזירו (בראס בין עיינו) לזירה".

 

החמאס גם מכיר (מסורתית) את רגישותנו להרג אזרחים חפ"מ,(בעיקר בגין כלל העולם) וישאף לגרור אותנו להמשיך ולייצר "תיקי-חקירה" לבית-הדין המהולל בהאג. ודבר אחרון קשור עדיין בכמיהתו האובססבית של אירגון זה לחטוף חיילים.

 

ואנחנו לדאבוננו, מייצרים עבורו את החשק לדבוק ברצונו זה.

 

החמאס רוצה מאד (אסטרטגית ופוליטית) להציב עצמו כשווה בשווה לצה"ל (הוא אגב נעלב מאד מאי התייחסותנו אליו כ"צד בסיכסוך") ומאד מעוניין להבהיר לנו את עמדתו.

 

זה מזכיר לי בדיחה שנהג סבי עלה"ש לספר, על פיל ועכבר שהולכים יחדיו במדבר, והעכבר אומר כך אגב אורחא לפיל  "יה, תראה כמה אבק אנחנו עושים",... והפיל עונה לו "וואללה,אתה רואה, אם לא היית מפליץ, עוד היינו יכולים לראות את הדרך".

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
לא ברור מה אתה רוצה. ל"ת
ארז 28.01.09 (17:38)