מס' צפיות - 359
דירוג ממוצע -
סליחה מגלעד שליט
מאת: kalligula 24/01/09 (21:41)

יום שבת, שלושה ימים עברו מרגע שפשטתי את המדים. יומיים העברתי את הזמן בין שינה לעוררות, מנסה לחזור לשיגרה שלא קלה אחרי המתח הרב, הדאגה לשלום החיילים שלי וצה"ל בכלל. יומיים שסוף סוף יכולתי להכנס לקונכייה האגואיסטית שלי, בלי לחשוב על אחרים,לדאוג לשלומם,רווחתם,ועוד.

 

חיילים הם עם קשה, לא פעם רואים את עצמם ובעיותיהם ולא סלחניים אלייך, לא משנה שאתה מתרוצץ 24 שעות ביממה בעבורם, לא אוכל עד שאחרון החיילים אכל, נכנס לישון שעות אחריהם ומקיץ שעות לפניהם, כאשר גם בשעה היחידה בה אתה מנסה לתפוס תנומה, כל רגע מקיץ אותך צלצול טלפון עם הוראה כזו או אחרת,או חייל טורדן שמעסיק אותך בבעיותיו הפרטיות. 

 

זהו סיימתי לילל (מה לי אסור? :-)) זו הפעם השנייה בשלוש השנים האחרונות בהם אני מוזעק בצו 8, הפעם אמנם זו לא הגיזרה שלנו, לכן החטיבה שלי לא גוייסה אבל בגלל שאנחנו חטיבת אכזריות גוייס כוח חימושי ,ורפואי שיתן מענה לחטיבות המילואים של הצנחנים שלא מכירות כלי זה ולא יודעות לתפעלו, והמג"ד ביקש ממני לסייע לכוחות אלה. הפעם כמו בפעם הקודמת כל מה שעמד לנגד עיניי זה ענין חטופי צה"ל. מלכתחילה היה ברור לי שהפסקת ירי הטילים הוא בלתי אפשרי, בדיוק כפי שהיה בלבנון, ולו מהסיבה הפשוטה שאז כמו הפעם הממשלה פחדה לקבל החלטה, וכרגיל גימגמה. בלבנון היא חששה להכנס לטהר את שמורות הטבע שמהן נורו הטילים לעבר ישראל, ובעזה היה חשש להיכנס לתוך העיר ולטהרה שגם משם המשיכו לירות לעבר ישובי הדרום.

 

אם ההחלטה היתה נכונה ניתן להתווכח. הממשלה העדיפה להסתפק בכתישה והרס. שלב ראשון ביתור הרצועה לשלוש. שלב שני כניסה קרקעית לפאתי הערים וסגירת המצור. שלב שלישי השהייה והמתנה לשלב ג אם יבוא. אין ספק שההתנגדות הרפה של לוחמי החמאס ובריחתם היתה הפתעה מוחלטת, או שמא התקשורת בארץ היא זו שיצרה דמוניזציה של הרצועה ולוחמי החמאס שמונים כ20000 "לוחמים". לכן דוקא בגלל זה, זו היתה הזדמנות פז ללחוץ עוד קצת על הדוושה ולגרום לחמאס להבין שרגע לפני שהוא מאבד את שלטונו ברצועה, עליה הוא עבד ועמל שנים רבות הדרך היחידה להמשיך ולשמור על שלטונו זה שחרור החייל החטוף גלעד שליט. נכון שזו לא היתה מטרת המבצע (מי בכלל מצפה ממשלה זו לשחרר חיילים).

 

אבל כל זה היה טרום המבצע, ולכן כאשר ההתקדמות היתה כ"כ מהירה וקלה יחסית היה ניתן לגרום לכך שענינו של גלעד שליט יועלה לשולחן הדיונים. שלא יספרו לנו מעשיות כפי שעושים היום שהמבצע הביא לתנאים נוחים יותר כי זה בולשיט!!! גלעד שליט פשוט לא נספר ע"י הדרג המדיני. אין חייל שפגשתי במהלך המבצע הזה שלא אמר שלולא שיחרורו,כל הענין הזה לא שווה דבר, כי תכלס את ענין הטילים לא הפסקנו ביוק כפי שארע בצפון. בתור חייל צה"ל שיצא למבצע הזה והשתתף בו אני מבקש ממך סליחה!!! על כך שלמרות רצוננו ונכונותינו לא הצלחנו לשחררך ולהחזירך לחיק משפחתך.

 

אילו הדבר היה תלוי בנו, חברייך לנשק המבצע הזה לא היה נפסק עד שהיית משוחרר. אנחנו יצאנו משם, סגרנו את השערים מאחורינו ואילו אתה נשארת שם, בודד,עזוב ומופקר על כך אני מבקש ס ל י ח ה

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה התקבלו 2 תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
1.
ברמת המוטיבציה הפילוסופית מיתוס גלעד לעד
בעז לביא 25.01.09 (12:17)
2.
שמח על חזרתך בשלום אך מתקשה להזדהות
zvidoc 26.01.09 (00:14)