מס' צפיות - 261
דירוג ממוצע -
לכל מי שמוכן לעשות עסקאות עם אוייב
לאור מה שקורה סביב החייל גלעד שליט שנפל בשבי, יש גם דעה אחרת מהאנשים בככרות.
מאת: חנן ואגו 22/01/09 (20:13)

תזכורת לקוראים. הצבא מעולם לא התחייב להשיב הביתה שבויים, או גופות חיילינו שנשארו בשטח. בגלל מקרים שקו בעבר, הציבור התרגל ומניח שהצבא וההנהגה חייבים יותר מכפי שהחוק קובע, וכידוע אנחנו מתיימרים להיות מדינת חוק, חוץ מכמה קיצונים שחושבים אחרת. הגענו למצב בו "החזרת הבנים" כבר כוללים אסירים שהוכנסו לכלא בארצות ניכר, בגין מעשים שגם  אצלנו מוגדרים כפשע. אבל התרגלנו שליהודים מגיע יחס מיוחד.

 

כאשר הורי שבויים, נעדרים, או חללים מצליחים לסחוף אחריהם את הציבור הרגשן, מה פלא שהאוייב סוחט אותנו כמו לימון. כל ההרתעה שלנו הייתה כלא הייתה ברגע שעל פי חייל אחד יקום או יפול דבר. שוכחים אצלינו שהאוייב לא ממש שם לב לרחשי עמו, אם בכלל. הדרוזים שמכירים היטב את הצד השני גורמים לי כל פעם להסיר בפניהם את הכובע, למרות שפה ושם צצו אצלם תפוחים רקובים. "מי שלא מוכן להקריב למען המדינה, אינו ראוי למדינה", אמר הדרוזי השכול פעם שלישית. מילותיו מהדהדות בראשי, ואני רואה לנגד עיני את עיניו היבשות.

 

קיימות מדינות נאורות שבהן כל חייל יודע שאם יפול בשבי, חובה עליו לעשות הכל למען בריחה משוביו. אצלינו לעומת זאת אפילו סולחים כמובן מאליו, לחייל שמסר סודות מדינה בשבי.

 

לו נהגנו על פי הראש ולא על פי הבטן, והיינו נוהגים כשאר העמים, היו לחיילינו שנמצאים בידי האוייב, הרבה יותר סיכויים לחזור הביתה. אך הם רואים ושומעים אותנו ומחככים ידיים בהנאה. יש להם יריב עם יד קשורה מאחורי הגב. זאת הסיבה שהחמס הופתע מההתקפה שלנו. הוא לא האמין שמישהו אצלינו יעז לצאת למלחמה, כשגלעד שליט בידם.

 

אז מנהיגנו לרגע נהגו בתבונה, אך מיד חזרו לסורם וכל מה שמעניין אותם, מי יוכל לטייל בחו"ל ומי לא, מחשש לאשמת פשעי מלחמה. הבדיחה הטובה ביותר ששמעתי בחיי. פשעי מלחמה. מישהו החליט שמלחמה זה משחק עם חוקים. אפילו הפלסטינים מבינים שבמלחמה זה כמו במלחמה וכל האמצעים כשרים להשגת ניצחון. כל בעל חיים יודע שרק הכח מדבר.

זוכרים איך היפנים הנועזים כרעו ברך בפני האמריקאים? האם מטיל הפצצה הגרעינית נחשב לפושע מלחמה?

 

האוייב רואה אותנו, את מנהיגנו ומינהגנו ושופטנו, ועל כן אלף הרוגים יזעזעו אותו לחודש חודשיים, והם ישובו לסורם, כי פחד אפשר להריח.

 

אל תתעו. הם לא ברחו מפחד. הם ברחו כי הם לא טיפשים. הרי אין להם סיכוי. אבל הם יודעים שאצלינו או-טו-טו יש בחירות, ואף אחד לא מוכן להפסיד רגע אחד של שילטון. לכן ידעו שהמלחמה תסתיים מהר והם יוכלו לחזור לסחטנות, לטרור, ולמה שלהם יש בו יתרון. הם לא משחקים לפי החוקים שלנו.

הכותב הוא אזרח ישראלי משנת 1948. השתתפתי בשלוש מלחמות בחזית. צופה את מה שטוב למדינה, יותר טוב מרוב קובעי במדיניות והפרשנים גם יחד. בוחר את הצד הפוליטי שלי על פי תמונת המצב.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
יש מחויבות להחזרת שבויי ופדיונם, אולם >>
zvidoc 24.01.09 (12:01)