מס' צפיות - 386
דירוג ממוצע -
הטירור העזתי אכזרי ו"לא רואה אף פלסטיני ממטר". אך תמיד הוא זכאי!
החמאס נהנה משני העולמות - בימינו הוא מושך את הצבא לפגיעה באזרחים על מנת "להפליל" אותו וליצור עליו לחץ בין לאומי. ובשמאלו הוא יורה קסאמים וגראדים חופשי על תושבי הנגב, ואם מישהו בחו"ל מעיר לו על-כך, הוא סתם שיכור או חולם בהקיץ.
מאת: בעז לביא 19/01/09 (17:16)

זוכר אנוכי  את קברניטי 'הועדות העממיות' בעת האינתפאד'ה הראשונה, - בסביבות החודשים אפריל מאי 1988,- השטח היה "מת מפעילות", מפרי הסדר כמעט ולא יצאו לרחובות והשיכנועים הרגילים לא כל כך הועילו. מה היו עושים ה'צדיקים' הללו, היו מאתרים איזו חוליית סיור קטנה ורגלית של צה"ל, די מנותקת  ומרוחקת מבסיסה, תופסים כמה נערי בית-ספר (מפירחחיית הכפר), ועבור תשלום מזערי היו מנחים אותם "לסגור על החולייה" בעניבת חנק ביודעם(לא הנערים) שלא תוותר להם ברירה אלא להפעיל את נשקם 'באש חיה'.

 

 100 200 פרחחים כאלה היו גורמים לחולייה הצה"לית להקלע למצב בלתי הפיך, אנשי החולייה היו פותחים על פי הפקודות באש חיה על-מנת להחלץ, כמעט בכל המקרים הללו, נהרגו בין שניים לשלושה מפרי סדר. זעם האוכלוסייה היה מרקיע שחקים בגין "מות האפרוחים", ובמשך שלושת ימי האבל (התקניים) געש הרחוב העזתי  וזעם, כאילו זה עתה נפתחה האינתפאד'ה.

 

אף פעם לא הואשמו  חברי הועדות העממיות וקברניטי המפקדה הלאומית המאוחדת של האינתפאד'ה ברצח, תמיד יצא שצה"ל אשם. ואנחנו ראינו, ידענו והבנו בלי כל קושי שזאת שיטה, התרענו על-כך בפני שומרי זכויות האדם -נחמדי הנפש - ותמיד שאלו אותנו אלה (כמשתוממים על הארכאיות שגילו לוחמינו בשטח) מדוע לא יריתם כדורי גומי ורימוני גז? יתרה מזאת,השתוממנו הכיצד זה הפלסטינים, הורים לילדים שנשלחו למות מראש ובאופן מתוכנן,נבונים, חלקם משכילים, כמעט נישקו לפת"ח את הרגליים על גבורתם העילאית ולחימתם בכובש הרצחני. אז הבנתי, כי פשוט היו אחוזי אימה מ'ועדות ההלם' שהקפידו בנחת זרוע על קיום "חוקי האינתפאד'ה" . מצה"ל הם רק יראו, גם זה בקושי.

 

ובכן המשחק לא השתנה בעזה, רק שהיום קוראים לשחקנים הללו חמאס, והם דוגלים באותו מודוס אופרנטום רק שבקנה מידה המוני והחכמולוגים שם בהאג ימשיכו להאשים את ישראל - כי למה לא ירו כדורי גומי? - (אם זה לא היה עצוב, הייתי נחנק מצחוק). הצרה היא שהפחד חוסם כל מחשבה ריאלית בראש פלסטינאי עזה. אז נניח שאין להם "דם" לרוץ ולהתנפל על "מנהרות החמאס", אז לפחות צאו להפגנת המונים בככר פלסטין, תראו להם שקצתם בשילטונם, בלי לפתוח באש.

 

בינינו, אני כמעט משוכנע, שלו זה היה קורה, היה החמאס קוצר שם בהמונים ללא אבחנה, בהאג בודאי שלא היו רואים או שומעים על אירוע כזה, ואם כן, הם היו ממהרים להאשים את צה"ל  "מדוע לא התערב למניעת הארוע" והאלוף גלאנט היה הופך ל"פושע בינ"ל נמלט".

 

איך אמרו הגששים:" עולם מצחיק אז צוחוקים"

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר