מס' צפיות - 998
דירוג ממוצע -
טקס השבעת ברק אובמה
מאת: אפי טריגר 19/01/09 (11:46)

מחקרים שלמים יוקדשו לאופוריה המטורפת, שאוחזת בתושבי ארצות הברית מאז ליל הארבעה בנובמבר אלפיים ושמונה. כיצד ומדוע נתלה הר של ציפיות, לחלוטין לא הגיוניות ורובן דימיוניות לחלוטין, באדם אחד, חסר ניסיון ממשלי , כריזמטי ככל שיהיה ?


יעקב אילון כינה את זה אמש "קדחת אובאמה שאוחזת באמריקה". הגדרה קולעת יותר תהיה כנראה "הזיה קולקטיבית של אומה שלמה".

 

לזכותו של אובאמה ייאמר, שהוא מנסה ומנסה להנמיך ציפיות כמעט ללא הפסקה. בנאום מבריק באנדרטה לזכר לינקולן הוא הכריז אתמול: "יהיה קשה, ייעשו טעויות, אני עוד אעשה טעויות".

 

אבל להמונים שנאספים מאז סוף השבוע בעיר הבירה זה לא ממש משנה. אובאמה הוא המשיח שבמחי שרביט הקסמים שלו אמור למחוק את שמונה השנים הרעות של ממשל בוש- צ'ייני.

 

כמות האנשים שייאספו ברחובות תהיה חסרת תקדים, הסיקור הטלויזיוני יהיה חסר תקדים, ואובאמה גם זכה לסיפור משלו בחוברת השבועית של "ספיידרמן המדהים" ( גיליון 583 ) , כשפיטר פארקר בכבודו ובעצמו נטל חופשה מהחיים על סף העוני בניו יורק כדי להגיע לוושינגטון להשבעה. במהרה נאלץ פארקר לעטות על עצמו את תלבושת ספיידרמן ולהילחם בנבל "זיקית", שמאיים על מהלכו הסדיר של הטקס.

 

רשת HBO שילמה 2.5 מיליון דולר כדי לשדר אתמול את קונצרט ההשבעה המקדים בהשתתפות זמרים כגון ביונסה, גארת' ברוקס ובונו. השידור נפתח לכל בעלי ממירי הכבלים, גם לאלה שאינם משלמים בימים כתיקונם דמי מנוי ל-HBO  הסיקור של CNN  ביום שלישי יחל כבר בחמש בבוקר שעון וושינגטון, שמונה שעות  לפני ההשבעה. מנויי "יס" שבינינו, ואני נמנה עימם למזלי, יוכלו ליהנות משידור מרתוני בהנהגת וולף בליצר ( זאב ברק ) שבודאי יהיה מרתק במיוחד.


אל רשתות החדשות שיסקרו את ההשבעה יצטרפו באופן יוצא דופן גם רשת המוסיקה אם טי וי ורשת הילדים "ניקלודאון" עם זויות משלהם על ההשבעה ההיסטורית.


אתר "ניו יורק טיימס" ילווה את היום החגיגי בשידורי וידאו רציפים ובמאמרים מתחלפים בקצב רצחני (כפי שניתן לראות בתמונה המצורפת).  אפילו חיילי צה"ל, אנחנו קוראים הבוקר, יקפידו להתפנות מעזה עד שעה לפני ההשבעה.

 

עכשיו רק שאובאמה לא יאכזב בבקשה. שיהיה בהצלחה


http://www.variety.com/article/VR1117998751.html?categoryid=14&cs=1

 

http://news.yahoo.com/s/ap/20090118/ap_en_tv/inauguration_concert_review

 

לבלוג של אפי טריגר

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר