מס' צפיות - 409
דירוג ממוצע -
האופציות-או שהחמאס עדיין "לא תפס", או שהוא שם פס
כך או כך אותנו זה בודאי לא יטריד. מי לא ניחש כי הפסקת האש הטקטית ב"לחץ מצרי" תעניק לנו יתרון כה חשוב, בעיקר כשממולנו ערוך "ראש כרוב" (ומזלנו שכך).
מאת: בעז לביא 18/01/09 (13:38)

ההצגה של אמש היתה ההצגה הכי טובה בעיר. כאילו הסכם המאה להפסקת אש. נאומים דרמאטיים, מליצות, הרבה גלעד שליט, סופרלטיבים למוברכ ומה לא. אבל האם מוחו של רה"מ (ששוב פעם כמעט נרדם על שולחן הכבוד) לא עסק חזור ועסוק ביום שאחרי? האם הופתע שר הבטחון מירי הטילים 'על הבוקר' לשטח ישראל ?

 

הצהרת הפסקת האש של אמש, יחד עם אותו בי"ח שדה בארז(מיון מורחב) סיפקו את האופטלגין הבין-לאמי. יראה העולם, ישפוט, ויבין להבא שאין לנו ברירה ובעצם יתן לנו את ה"פאס וורד" לשלב  הבא.  במקרה החמאס,  לא רק שצריך להכרית את אחרון אוחזי החרב מתוכו, ולהכות עד שלא יוותר שם זוקן זקן ומשתין בקיר, אלא גם להשמיד את ה"ביצים שהטיל" אי שם במנהרותיו.

 

ושלאף אחד לא יהיה ספק מה צה"ל עומד לעשות בהמשך אם הירי אינו חדל לאלתר!

 

או.קיי. ועכשיו לארגון זה עצמו. הירי 'על הבוקר' יכול לבוא מכמה סיבות: ראשית, החמאס לא שותף כצד בהסכם, והכבוד המזרח תיכוני נפגע כדבעי(או עד מוות).  שנית, נניח שבשל חוסר תקשורת/קשר בין כוחות לקודקודים, 'חלק לא ידעו ולא שמעו'(נניח). וסיבה שלישית, זכות ה"מילה-האחרונה". יעני, "אנחנו החמאס צריכים בכלל להחליט אם אנחנו בספור הזה, ואף אחד לא יכתיב לנו מה לעשות כולל מוברכ (המרוחק) והמפוקפק. אנחנו, כצד 'החזק' בשטח, נחליט אם בכלל להפסיק לירות".

 

מצד שני, יתכן ומנהיגות הארגון די למדה והפנימה, מה קרה שם "למעלה" (כאילו מהפלזמות של מעבה הבונקרים). יש שם עכשיו דיון די מעמיק ב'מיקרים ותגובות'. הזרוע המדינית (הנייה +), מניחה שעם הפגיעה הקשה בזרועו הצבאית של עז אל א'דין אל קסאם (ימשו"ז)חלה גם פגיעה משמעותית בכשרו הפיקודי ובסמכותו המשתוללת. אשר על-כן, זאת היא הזדמנות פז לבחון גם אפשרויות אחרות אם חפצי חיים והשרדות המה. מה עוד, שבסופו של דבר, העם בשטח עוד עלול לתת קרדיט ל'פת"ח' ולהעניק לחמאס "וולה" אדיר באחוריו. 

 

לכן, בהמשך התקפנות החוצפנית של הבוקר, צפויה התפכחות, הפנמה והרגעת מערכות גם אצלם לקראת מחשבה שנייה.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר