מס' צפיות - 519
דירוג ממוצע -
רצינו מדינת חמסתן?- תהיה לנו!
החלטת ועדת הבחירות לפסול את המפלגות הערביות ממועמדות לכנסת היא אחת ההחלטות המבישות והמסוכנות ביותר אשר נלקחו אי פעם בוועדות הכנסת. אין צורך לאהוב את אותן מפלגות או את פעיליהן ע"מ להביו כי הן מייצגות בצורה דמוקרטית כעשרים אחוז מבעלי זכות הבחירה לכנסת ישראל.
מאת: zvidoc 12/01/09 (19:25)

פסילתן של מפלגות אלו מלרוץ לבחירות הבאות עלינו בעוד כשלשה שבועות ובתקופה בה אנו נמצאים במלחמה פעילה ברצועת עזה , נראה כמחטף עם צו שעה , זול ונחות. כל אלו אשר השתתפו בלקיחת החלטה זו , מוכיחים לכל שונאינו כי מדינת ישראל חדלה להיות דמוקרטית ועוד פחות שוחרת שלום.

 

יש להוקיע ולפסול מיד החלטה זו, בחירת חברי המפלגות ה"פסולות" לפנות לבג"ץ והרואות בו כגוף חוקי המסמל את שלטון החוק והשמירה על הדמוקרטיה, רק מוכיחה את הטעות הקשה אשר עשו חברי וועדת הבחירות בלקיחת החלטה כבידת משקל זו .

 

אמת, בימים טרופים בהם אותם אנו חווים עתה , קל לפעול כנגד אלה אשר המושג מיעוט כבר לא כל-כך רלוונטי והפיכתם למסומנים כאויב , לא יטיב את יחסם אל המדינה ואזרחיה היהודים . יש בכך אפילו סכנה ממשית: הפיכת המיעוט הקיצוני אשר יושב בינהם , לרוב אשר בעתיד הקרוב נצטרך להתעמת עימו. אם לא רצינו מדינת חמאס בעזה, אזי מדוע ליצור אותה בתוכנו. היש מי החושב כי עתה יעזבו הבוחרים הערבים את המפלגות המייצגות אותם וירוצו לבחור בישראל ביתינו או קדימה או עבודה?

 

אווילות מסוכנת כמו זאת, יביאו קץ על קיומינו כעם מחד וכמדינה מאידך במהירה בימינו. זו החלטה פי כמה יותר מסוכנת מעצם הטענות אשר הובילו כביכול את הוועדה להצביע בצורה מבישה זאת!

הכותב הוא דור שני לשואה , בן למשכילים אקדמאים, מכונאי בדימוס, מדריך יישומיי-מחשב בפועל. אוהב מוסיקה קלאסית, ברוק רנסאנס ומודרנית. קורא-תולעי בשלש שפות ובעל דעות שמאל מתון - http://forum.kan-naim.co.il/viewforu

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
יש להציב גבול למותר ואסור בדמוקרטיה
אפללו 27.01.09 (23:00)