מס' צפיות - 312
דירוג ממוצע -
יתרון מערכתי בלחימה ובכל זאת-החמאס כלטאה - קפד זנבה, יצמח מחדש
יש על כן להכות בראש (שבד"כ אינו צומח מחדש). ובכלל כתבתי בעבר על "ראש זנב", "ראש-עזה" ו"זנב-פילדלפי". שליטה על נחש ארסי מובטחת באחיזת זנבו וראשו.
מאת: בעז לביא 12/01/09 (10:21)

שלב ג' חייב לבוא, ואכן יבוא! לא כקלף "לחץ" (דוגמת לבנון-2) אלא כפעולה סדורה, עם "אטמי אזניים" שלא ישמעו צעקות ממזרח ומערב, עד שמהשטח יצא (רק) 'עשן לבן'.

 

[החמאס ניסה לסגל במרחבו את דוקטרינת הלחימה החיזבלאית(שמורות טבע). זה לא כל כך הלך משני טעמים, ראשית השטח שונה בשתי הגזרות. מבחינת צה"ל , צפון עזה משול ל"שולחן-חול" ולבנון המסולעת, ההררית, עתירת הצמחייה בודאי שאינה מבטיחה תנאי קרב דלוקס כמו שקורה כאן, שנית, הם כנראה לא חיכו לאותן "פצצות צוללות" ושמעו עליהן רק בדרשות "אלף לילה ולילה".

 

למתבונן מהצד נראה, שנחפרו כל-כך הרבה מנהרות, עד כדי כך שחופריהן אינם מתמצאים בהן למרות המפות, בודאי הלכו שם ל"איבוד" הרבה 'גנרלים' בהחפזם אלי מחסה (ולך תוציא אותם?), - ורק שהרצועה לא תקרוס יום בהיר אחד מחמת ה'עיר התחתית']

 

האופי הערבי בודאי החמאסי פונדמנטליסטי, אינו יכול להרשות לעצמו 'דגלים לבנים', סיסמתו של ערפאת "מלחמה עד המהפכה" מובילה גם במבצע "עופרת-יצוקה", מה גם שהחמאס מזמן הפסיק לפעול כארגון סמי-צבאי, - עם מטרות ולוחות זמנים - אלא כגוף דתי קיצוני, לוחמני, שהוסיף 'מצווה'  לקוראן ], הקוראת למלחמה ביהודים/ציונים עד כלות הימים וכלות הנשמה. ואני תקווה  כי זאת האחרונה תכלה קודם!

 

יש לזה כבר סימנים בשטח (בלי להשוויץ), הגם שצריך עוד לתת צ'אנס ל"(נניח) הנשק הסודי" ואולי לקצת גבורה פתאומית. ואולם על-פניו, אתה רואה נחישות חודלת, מוטיבציה זוחלת, והרבה איוולת, בצורת הקרב. זירות ממולכדות ננטשות, וכול הנהגת החמאס רוצה לפתע "לצאת לדמשק להתייעצויות" כולם רוצים לפתע 'מינויים' למצרים, חלק כבר מבלים בסיני מזה ימים מספר בודאי נותרו עוד כמה מנהרות בפילדלפי, ובצה"ל אם תשאלו אותי לא ממש מצטערים על ה"עריקות" (ורק שלא יחזרו).

 

במלחמה צריך תמיד לצפות לגרוע ביותר, למפתיע, בלשון הצבא מכנים זאת בלת"מ (בלתי מתוכנן), בעיקר כאשר אין אתה

נלחם מול צבא סדיר המעוגן בתורת הקרב, כך שאתה יכול להעריך את יכולותיו, אלא באירגון טירור, עם כל מיני טקטיקות של 'שוטרים וגנבים' שלפעמים מותר להם "למות פעמיים", או להגיד "פוס" להרים ידיים ולמשוך בתוך כך נצרת רימון סמוי שהוצמד לתחתונים. לכן שומה עלינו לאחוז גם בראשם וגם בזנבם ה"קטוע", שמא יצמח פתאם, ויצליף בנו ישר לעין.

 

על משקל סיסמת בחירות ידועה משכבר ה"ליכוד" הייתי אומר: "הפגיזו עזה ופילדלפי, הפגיזו פילדלפי ועזה".

זאת אכן ניתן לקיים בתנאי שלב ג' (כדבר הפרשן) ב'עגלה ובזמן קריב'. ושלא תמהרו לצאת דחילכום, שום דבר לא בוער עד שנדע בודאות (דברי הרמטכ"ל):  מי  כאן  ניצח!!!

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר