מס' צפיות - 454
דירוג ממוצע -
אמריקה מתנתקת מעזה
מאת: אפי טריגר 09/01/09 (00:35)

בניגוד לקיץ 2006, החליטו שלוש רשתות הברודקאסט הגדולות בארצות הברית, שלא לשלוח לישראל את  מגישיהן הבכירים לסיקור קרוב של הלחימה בעזה.

בריאן ויליאמס ( NBC ) וצ'ארלי גיבסון ( ABC ) , ששידרו מגבול הצפון משדרים מיוחדים במלחמת לבנון השנייה, מסתפקים הפעם באולפנים בניו יורק , כשהם מתייחסים לעימות בין צה"ל לחמאס. גם קייטי קוריק ( CBS ) לא תעתיר עלינו מטוב ליבה בימים הקרובים. 

ברשתות מכחישים בתוקף, שהסיבה לכך היא המצב הכלכלי. זאת על אף ש-CBS פיטרה בחודשים האחרונים רבים מעובדיה בעולם, ביניהם גם מהמשרד בישראל.

 
הסיבה, לפי גורמים בכירים במערכות החדשות, היא פשוט עודף בחדשות. מלחמת לבנון השנייה התרחשה בקיץ, ביולי- אוגוסט, זמן שבו קצב החדשות יורד באופן מסורתי ( גם בארץ ). הלחימה בדרום מתרחשת ימים ספורים לפני השבעת נשיא חדש בארצות הברית, אישור חבילת סיוע כלכלית נוספת, ותוך כדי התמשכות המשבר הכלכלי.

 
שיגור מגיש בכיר לאזור פירושו גם שרוב רובה של המהדורה המרכזית תעסוק בנושא האזורי,   "לוקסוס" שהרשתות פשוט אינן יכולות להרשות לעצמן. 

אשם נוסף באי הגעת כוכבי החדשות לארץ הוא אבי בניהו. ההגבלות על סיקור הלחימה, וסגירת השטח בפני עיתונאים דיללו משמעותית את התמונות המגיעות משדה הקרב, בהשוואה למלחמת לבנון השנייה. 

אנדרסון קופר,  מכוכבי CNN , הגיע לישראל בתחילת השבוע ( בתמונה למעלה הוא משדר מכאן ) אבל עזב אחרי יומיים, כשהבין ש " הסיקור הטלויזיוני מתמצה בעשרות צוותי טלויזיה שעומדים על גבעה אחת ומצלמים לונג שוטים של נפילות ויציאות ".

http://news.yahoo.com/s/ap/20090107/ap_en_tv/tv_gaza_fighting

על רשמיו של קופר מהאזור אפשר לקרוא בבלוג שלו באתר סי אנ אנ

http://ac360.blogs.cnn.com/2009/01/05/on-the-ground-near-the-gaza-border/

 

(מאז , אגב ,הסכים דובר צה"ל לכניסה מוגבלת של עיתונאים לשכונת זייתון בעזה, יחד עם כוח גבעתי. את הרשמים, שצילם כתב חדשות 10 אור הלר, ניתן לראות מאז אמש בכל הרשתות ) 

את מה שחושב ג'ון סטוארט (היהודי) על הלחימה בעזה תוכלו לראות בתכנית , ששודרה בארצות הברית בחמישה בינואר 

http://www.thedailyshow.com/full-episodes/index.jhtml?episodeId=213378

 

לבלוג של אפי טריגר

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר