מס' צפיות - 427
דירוג ממוצע -
מעשה הומינטרי בצל יוזמה מדינית מתהווה
כאשר פשיטה באה לתקן נזק של הרבה שנים קשה לצפות שהמבצע יסתיים תוך ימים. פעולות כאלות לרוב הן ארוכות טווח.
מאת: רועי אורן 07/01/09 (23:42)

ביום ה-12 ללחימה צ"הל עושה מחווה הומניטרית כאשר הוא נוצר את נשקו למשך שלוש שעות (13:00 -16:00) למתן העברת אספקה לתושבי עזה המופגזים. כפי שהעלה ארי שביט במאמרו בעיתון "הארץ" טוב היה עושה צה"ל אם היה מקים בית-חולים שדה ומטפל בפצועים מההפגזה אמש, ולא שוכח לשלב פעולה זאת במערך ההסברה.

 

הקבינט מתכנס היום בתל אביב ולאחר חמש שעות ישיבה בוחר שלא להחליט. מה שגורם לחשד שלאף אחד מהקברניטים המדיניים אין מושג כיצד לסיים את הפשיטה ומהן המטרות שאותן צריך להשמיד כמה שיותר מהר.

 

לישראל ברור כי בלי יוזמה אמריקאנית לא תתאפשר סיום הפעולה, אך הבסיס צריך להיות שימור ציר פילדלפי וחסימותו הרמטית מפני הברחות של נשק ותחמושת. וכן החלשתו של החמאס עד כדי כך שלא יוכל לזרוק טילים על ישראל. יוזמה מדינית חייבת לכלול מצב של אי-לוחמה לדורי דורות כאשר אירופה מסייעת בצד ארה"ב עם שיתוף פעולה מצרי סעודי וכו'.

 

והיא תושג כאשר אירופה תתעשת ותסיר מעליה את המסכה הצדקנית המקיפה אותה. נאחל הצלחה לצה"ל נשלח תנחומים להורי היילים ההרוגים ונאחל איחולי החלמה לפצועים.

הכותב הוא אני כרגע סטודנט לתקשורת אשר כותב בנושאים שונים מספורט ועד רווחה ואקטואליה . כרגע אני לומד באוניברסיטה הפתוחה (אולי זה ישתנה בעתיד)

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר