מס' צפיות - 334
דירוג ממוצע -
גלעד שליט לצערי, אינו תנאי אסטרטגי בלחימה הזאת אבל הוא בהחלט חשוב
ושצה"ל יפסיק כבר עם נהרג ראש "המערך הארטילרי" או "מפקד חוליית שיגור" ג' מסג'עייה ושיהיה ברור, כל ילד בן 14 המקורב לחמאס יודע לירות קסאמים. אז אם אין מה להעביר לתקשורת, אל תעבירו.
מאת: בעז לביא 06/01/09 (13:03)

הלחימה המשולבת הינה בעיית הבעיות בלחימה בשטח בנוי, ואני חייב לומר כגמלאי צה"ל (טרי יחסית), שהדור של היום בקיא בנושא הזה פי כמה מונים מאשר אנחנו היינו. שילוב כל-כך צמוד של אויר טנקים חי"ר וארטילריה ראוי להתפעלות, משום שרק באופן זה ניתן ללחום בשטח בנוי ובכלל לפגוע באויב כה "חמקמק" כחמאס.

 

יחד עם זאת, בעיקר בשלב הלילה, ועל אחת כמה וכמה בעת לחימה לילית, בה זירת הלחימה משולה ל- "להב של סכין גילוח", קצת מהר מדי, קצת חזק מדי אתה "נפצע" קרי: מועד ל"פגיעת כוחותינו - דו"צ". חייב להיות שם תאום ברמת המיקרו מילימטר. הענין מורכב הרבה יותר, כאשר יש הרבה יחידות הפועלות לילית באופן זה ובעיקר כאשר הן "שכנות" ופועלות כנגד אויב זהה. עשויות לחול שגיאות/סטיות ולעיתים זה הרה סכנה.

 

מצד שני, כאשר אתה בקיא מאד בלחימה שכזאת אתה יכול לפגוע באויב באופן אנוש, ולהשיג השגים נאים בזמן קצר יחסית. מה כן, לחימה בטירור,- שאין לו דוקטרינת לחימה מסודרת- והוא גוזר את שיטותיו מאופי השטח, תכסיתו, תשתיתו וגודל יחידותיו,  אתה חייב לסגל עצמך ל"תגובתיות מהירה ומייטבית" כדי לתת מענה לבעיות פתאום בזמן רלוונטי ובאופן אפקטיבי.

 

גלעד שליט הוא "בבת-עינינו" והלואי ובמיסגרת כל הסדר שהוא, יובא עניינו כחייב פתרון הולם ובזמן קריב, על-מנת שישוחרר ואולם, תהיה זאת שגיאה לכרוך את עניינו כתנאי "ווטו" בכל הסדר שלא יהיה. שליט הוא חייל ובן יקר, אבל מה שעומד כרגע לנגד עינינו, הוא תנאי קיום ברמה נורמטיבית  למחצית מישובי המדינה, ועם מירב האחריות אומר, שנושא זה אינו יכול לקבוע ב"סופו של יום", אם ימשיכו להפגיז את שדרות באר-שבע ואשקלון או לא.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה התקבלו 2 תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
1.
כל לוחם וחייל הוא "בבת-עיננו">>>>
zvidoc 07.01.09 (08:20)
2.
מודה לך על התייחסותך ואולם...
בעז לביא 07.01.09 (13:53)