מס' צפיות - 366
דירוג ממוצע -
סיום ללא גלעד = כ ש ל ו ן!!!
מאת: kalligula 05/01/09 (23:53)

אני מודה שכאשר חשבתי בזמנו על תרחיש של מלחמה בעזה, לא האמנתי שנכון להיום דהיינו היום העשירי של המבצע הזה הוא יעבור חלק כ"כ ועם כ"כ מעט נפגעים יחסית. אמנם צה"ל עדין לא נכנס לתוככי הערים ואני גם מקווה שלא יעשה כן , כי זו כבר אופרה אחרת ושם זה ייגמר עם עשרות הרוגים לכוחות צה"ל לא עלינו. אבל ההבלגה וקריצת העין ובעיקר האור הירוק שאנו מקבלים מאומות העולם, למרות ההפגנה פה ושם ולמרות הצהרות לא דיפלומטיות מנשיא טורקיה ואיראן ושאר מנהיגים הזויים.

 

סה"כ צה"ל פועל באיטיות ולמרות כמה אירועים חריגים בהם נפגעים ילדים ואזרחים חפים מפשע, בסה"כ הכללי התרחיש שאני דימיתי היה קשה יותר ומסובך יותר, בגלל הצמידות הזאת של טרוריסטים ואזרחים שחיים בכפיפה אחת, בה לא פעם משמשים האזרחים שלא ברצונם כמגן חי לטרוריסטים. על דבר אחד אין ויכוח החמאס חטף מכה קשה ביותר, ואני בספק שאילו ידע מה יהיו תוצאות התגרויותיו הוא היה חושב 1000 פעם אם בכלל להמשיך בכך ולמתוח את החבל עד כדי כך.

 

אני גם בספק אם הוא יוכל לשקם את עצמו, וגם אם כן זה יקח שנים. עכשיו כאשר רצועת עזה מבותרת לשלושה חלקים, עזה מכותרת מכל עבריה כמו שאר חלקי עזה, אין חשמל כמעט ואין מים והמצור כרגע הוא בשיאו. בנתיים העולם המערבי חזר מחופשותיו, והלחץ הבינלאומי מתחיל לתת את אותותיו, והנה הזמן שנותר לסיומו של המבצע מתחיל להיות מתוחם והזמן מתחיל לאזול. אחד הדברים שהכי מפתיעים אותי בכל דיווחי התקשורת בכל הנוגע להנהגה הישראלית והצהרותיה לגבי ההישגים של המבצע, זו אי הזכרתו של החייל גלעד שליט.

 

הם מדברים על הכל מעברים,כוח שיטור בינלאומי, מניעת הברחות, מנהרות ואי ירי על ישובי הדרום ורק גלעד שליט נשאר בצד ולא מוזכר בשום הצהרה מפיהם, היום שמעתי שדוקא מצרים שכנראה בכל זאת תהיה המתווכת ביננו לבינם היא זו שמזכירה את ענינו של גלעד שליט ומנסה לרתום את ענינו כחלק מהפסקת האש והפסקת הלחימה. אני מודה שהייתי בהלם. בעצם מה זה מפליא גלעד שליט אוטוטו סוגר 1000 יום בשבי!!! וכמו שממשלת אולמרט,ליבני, וברק (שיש לו היסטוריה בענין הזה) שכחה ולא ספרה אותו עד היום, למה שתחשוב עליו עכשיו.

 

לדעתי אסור להפסיק את המצור על עזה ולנצל את המומנטום לשחרורו של גלעד, ואם הדרג המדיני שכבר הפקיר אותו מזמן לא מוכן לעשות זאת שיקום הרמטכ"ל וידאג להחזרתו הביתה ע"י שחרור הצהרה בענינו. כל סיום של המבצע הזה כאשר גלעד נותר מאחור מבחינתי כשלון!!! מחר אני מתגייס ולכן איעדר מכאן למספר ימים, אז לא להיבהל מהיעלמותי (אם בכלל תחושו בחסרוני :-)).

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר