מס' צפיות - 408
דירוג ממוצע -
2009 לאן?
לאן תוביל אותנו שנת 2009? הנה תרחיש...
מאת: עמנואל שמעונוב 05/01/09 (16:29)

2008 נגמרה בסערה גדולה, משבר כלכלי שלא ראינו כמותו שנים רבות, לחימה בעזה, ציר הרשע ממשיך לאיים על העולם המערבי וישראל בפרט, המלחמה הקרה גרסא 2.0 בין ארצות הברית לפדרציה הרוסית, ברק אובאמה נבחר לנשיאות ארה"ב ועוד. אך 2008 זו רק שנה וכל הנושאים הללו נשארו פתוחים.

 

הנה בקצרה תרחיש  אפשרי מראות עיניי למצפה לנו בנושאים אלו בשנת 2009.

 

משבר הכלכלי

 

המשבר הכלכלי יחריף בתחילת שנת 2009 ולקראת אמצע השנה יפחת עד שלקראת סוף 2009 הכלכלה תתחיל להתייצב שוב עקב התערבותו של הנשיא הנבחר ברק אובאמה בכלכלה העולמים והרתמות ממשלות העולם למאבק, אך עם זאת הכלכלה לא תחזור להיראות אותו הדבר עקב התערבות המדינות בשוק החופשי.

 

הלחימה בעזה

 

כבר בימים הקרובים לחץ עולמי ירסן את ממשלת ישראל והיא תחליש את עוצמת הפלישה לעזה, עם זאת החמאס ייחלש מאוד ואכן יפסקו הקסאמים לתקופה קצרה, מדינת ישראל לא תתנתק מעזה בשנית (לפחות לא ב2009) ועקב הריסון הצבאי שקיבלה מהקהילה הבין לאומית תנסה להפיל את החמאס על ידי שחרור גורמי פת"ח והצבתם ברצועה שתגרום למלחמת דמים בה ינצח החמאס ותגרור ביקורת קשה על ממשלת ישראל בשל התערבותה בעניין זה.

 

הקסאמים לא יחזרו על עצמם בתדירות גבוהה כלל בשנת 2009, ארגוני הטרור ברצועה ינצלו שנה זאת להתחמשות שקטה כפי שמבצע החיזבאללה עד כה, בהתקלות הבאה בין ארגוני הטרור לישראל תחוסל כמעט לגמרי תשתית הטרור ברצועה.

מההיבט המדיני לא צפויה התקדמות כלשהיא בין ישראל לרש"פ בשנת 2009 למרות שיחות רבות שינהלו שני הצדדים בהתערבות מדינות העולם.

 

ברק אובמה:

 

להפך ממה שכולם חושבים אובאמה יהיה ידיד טוב של ישראל אפילו מעל בוש וקלינטון לאחר תקופה מאוד קצרה שבה ינסה דבר עם גורמי הטרור ואיראן, אובאמה יגלה כי רוסיה ואיראן תומכות אחת בשנייה ובטרור העולמי במישרין ובעקיפין, דבר שיאכזב אותו מאוד ויגרום להיווצרות שתי קואליציות  חזקות בעולם: 1) רוסיה, איראן מדינות ציר הרשע וארגוני הטרור 2)ארה"ב ישראל ואירופה.

 

דווקא משום שברק אובאמה המצטייר כליברל ולא שמרן קיצוני בניגוד לקודמו ג'ורג' בוש הבן, הוא יצליח לגרור את דעת הקהל העולמית לשים קץ (בין אם בלחימה ובין אם בסנקציות) לציר הרשע לפני שגיע קיצו של העולם כפי שאנו מכירים.

 

הבחירות בישראל

 

הבחירות אשר לא יידחו כפי שיש הסבורים בכך לא יספקו תוצאה מכרעת בהתמודדות בין המפלגות הגדולות השפעת המלחמה תורגש מאוד בהחלשות המפלגות הקטנות (בימי לחימה העם נגרר לאחדות כוללת ימינה או שמאלה ולאו דווקא לקבוצות קטנות) את הממשלה ירכיב בנימין נתניהו עם קדימה כשותפה, לאחר ניסיונות רבים שלו וציפי לבני להרכיב ממשלה צרה כל אחד עם מפלגות הגוש שלו.

 

לממשלה זאת צפויה מלחמה קרובה עם החזבאללה אולי עוד בשנה זו, התמודדות מוצלחת של בנימין נתניהו מול המשבר הכלכלי העולמי אשר כפי שנאמר ייחלש לקראת אמצע וסוף השנה. ממשלה זאת תהיה חזקה מאוד למרות הצטיירות מפלגת קדימה כמפלגת שמאל בבחירות אלו, קדימה תתפקד כמין "ליכוד שמאל" לעומת "ליכוד ימין" בראשות נתניהו דבר יאפשר חופש פעולה רחב לממשלה שתורכב בסופו של דבר ובשורה התחתונה מאנשי ליכוד בין אם בפועל ובין אם בדימוס.

 

זה היה מאוד בקצרה התרחיש שלי למספר נושאים הצפויים לנו בשנת 2009

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר