מס' צפיות - 1634
דירוג ממוצע -
אין לי ארץ אחרת
בתקופה בה מדינת ישראל נלחמת מול גורמי טרור והפגנות פרושות ברחבי המדינה מימין ומשמאל עליו להשאר מאוחדים ולתמוך ולא להגרר לקיצוניות.
מאת: עמנואל שמעונוב 05/01/09 (15:08)

חברים יקרים:

 
בתקופה זו כאשר מדינת ישראל נמצאת בעיצומה של הלחימה כנגד החמאס בעזה, עלינו להשאר מאוחדים חזקים ותומכים, אני מרגיש חובה לציין תומכים משום שיש גבול בין תמיכה לבין הסטה אשר ניתן לראות כבר בחוגים מסויימים. אל לנו לשכוח שמדינת ישראל נלחמת מול החמאס שהוא ארגון טרור איסלאמי קיצוני ולא מול העולם הערבי בכלל או ערביי ישראל בפרט. עם זאת ישנם גורמים קיצוניים בין ערביי ישראל (כפי שיש גם בינינו)אשר מסיתים ומפגינים הזדהות עם החמאס, עם כל הכבוד לרגשות ה"לאומיים".


הם מפספסים כאן את הפסדם האישי משלטון החמאס בעזה, ערביי ישראל הם חילונים ברובם וגם הדתיים שביניהם אינם קיצוניים, כפי שהחמאס לחם בפת"ח החילוני וראה בו כאויב שותף לציונים כך הוא רואה גם בהם, חמאס הוא הגורם לסבל לתושבי הרצועה בכך שמסרב בתוקף לקבל על עצמו קוד התנהגות בינלאומי והתעקשותו להשאר ארגון טרור לכל דבר, מדינת ישראל התנתקה מהרצועה כבר לפני שלוש שנים ומצבם של תושבי הרצועה רק מחמיר, מדינת ישראל נלחמת כיום בחמאס אשר מרעיב את בני עמו ותוקף את ישובי הדרום כבר 8 שנים ברקטות ולאחר הבלגה רבה ורצון עז לפיוס.

 
ברחוב הישראלי ניתן לשמוע כיצד אנשים נוטים לקיצוניות מימין ומשמאל, אל לנו להיות מפולגים, עת מלחמה אינה עת לקיצוניות אלא לאחדות צעיר אשר קורא בקול "מוות לערבים" אינו באמת מתכוון לכך ורק משלהב אנשים ומוריד מכבודו עצמו משום שאינו תופס באמת רובה ומתחיל לירות לכל כיוון. ערבי אשר קורא למבצע בעזה פשע מלחמה, אינו רואה את המצב ברצועה שהחמאס יצר, ולבטח לא יכל להפגין כך לו היה נתין לחמאס המדכא.

 
אני מציע חברים שנשאר מאוחדים ותומכים בצבא, אך עם דעותינו כמו  שהן ללא הגררות לקיצוניות כלשהיא שתפלג את העם היהודי עוד יותר. חשוב שנתמוך בצה"ל בתושבי הדרום ואחד בשני בתקופה זו בכל דרך שרק נוכל. אוסיף ואצטט את השיר "אין לי ארץ אחרת" שכתב אהוד מנור, שלדעתי הוא ההמנון הבלתי רשמי של המדינה לאחר 60 שנות היוסדה, משום שהוא משקף יותר את ההווי היום לאחר הגלות והמודרניזציה בחברה החלוצית.

 

אין לי ארץ אחרת 


ביצוע: גלי עטרי
מילים: אהוד מנור
לחן: קורין אלאל

"אין לי ארץ אחרת
גם אם אדמתי בוערת
רק מילה בעברית חודרת
אל עורקי אל נשמתי
בגוף כואב
בלב רעב
כאן הוא ביתי.

לא אשתוק כי ארצי
שינתה את פניה
לא אוותר לה אזכיר לה
ואשיר כאן באוזניה
עד שתפקח את עיניה "


בזאת מצורף קישור לרינגטון של השיר שהעליתי, אני אישית החלפתי את את הצלצול שלי אליו בכדי להעלות קצת את המורל הלאומי לאנשים סביבי.

 

http://www.sendspace.com/file/fcrand

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר