מס' צפיות - 843
דירוג ממוצע -
חדשות חו"ל - סיכום שנת 2008
מאת: רועי אורן 31/12/08 (23:13)

שנת 2008 תיזכר כאחת השנים הקשות שעברו על העולם מה לא היה בה עימותים צבאיים אסונות טבע, פיגועים אך היה בה רגע אחד שניתן לנצור :האולימפיאדה שנערכה בסין בחודש אוגוסט. אנחנו נסקור את השנה במונחים עולמיים ונעזוב את ישראל בצד.

 

השנה נפתחה בהופעת ההוריקן נאגריס אשר היכה במיאנמר (בורמה) (זה קרב ב2 במאי) כתוצאה מפעולות ההרס נהרגו 22,500 ועוד 40 אלף נעדרים.

 

ב-12 במאי פקדה רעידת אדמה את מחוז סצ'ואן בסין דבר שגרר אחריו 35 אלף הרוגים ואלפי פצועים וכן עבודות שיקום רבות.

 

ב- 2ביולי שוחררה אינגריד בטנקור פעילת השמאל מקולומביה לאחר ששהתה בשבי המחתרת הקולמביאנית F.R.T.Cע"י שיתוף פעולה בין הצבא הצרפתי לצבא של ונצואלה.

 

בטנקור הובאה בטיסה לפריז והתקבלה בכבוד רב והודיעה שתוך שנה תשוב לקולומביה ותתמודד על המנהיגות בארצה.

 

ב-8 באוגוסט נפתחת אולימפיאדת בייג'ינג בטקס מרשים ביופיו, וכן מלקח עימות חריף בין רוסיה לגאורגיה על השליטה בחבלי הארץ אבחזיה ואוסטיה.

 

במהלך האולימפיאדה נשברו שיאי עולם רבים (ביניהם שיאו של מייקל פלפס שלקח 8 מדליות זהב בשחייה וכן השיאים של אוסיין בולט באתלטיקה), העימות הסתיים כאשר מועצת הבטחון בגיבוי אמריקאי הכריחה את צבא רוסיה לסגת בבושת פנים.

 

נזכיר גם את בחירתו של ויקטור מדוודב לנשיא רוסיה כאשר פוטין חונך אותו.

 

ב-10 בספטמבר מדענים בשוויץ ניסו לפענח את תיאוריית המפץ הגדול המכיל פרוטונים.

 

ב4 בנובמבר היסטוריה בארה"ב כאשר ברק אובאמה נבחר לנשיא השחר הראשון עם מסר עמום של שינוי שאיש אינו יודע מה יביא. וכן נזכיר את המשבר הכלכלי העולמי שהחל בארה"ב ולא לאט התפשט לכל רחבי העולם וילווה אותנו גם בשנה הקרובה.

 

הטבח ברואנדה, כולרע בזימבבואה , אונס בקונגו דברים שילוו אותנו גם בשנה הבאה.

 

וכן הפיגוע במומבאי שהתרחש 19 בנובמבר שגבה את מותם של ארבעה ישראלים והרבה מאוד הודים ע"י חוליית טרור שבאה מפקיסטן.

 

האירועים האלימים ביוון שהתרחשו ב16 בדצמבר שאיש אינו יודע למה הם קרו בכלל ,וכן הפגנת האזרחים נגד השלטון התאילנדי המושחת שאירע בשני סבבים ב14 ביוני וב 15 דצמבר דבר שפגע בהרבה ישראלים שלא יכלו לחזור הביתה.

 

בארה"ב מספר מושלים נאלצו לפרוש בשל שחיתות אישית וציבורית השריפות שפקדו את קליפורניה וכ"ו. ישנן כמובן עוד אירועים אבל נסתפק בזה.

 

נקווה שתהייה לנו שנה אזרחית טובה יותר מהקודמת

הכותב הוא אני כרגע סטודנט לתקשורת אשר כותב בנושאים שונים מספורט ועד רווחה ואקטואליה . כרגע אני לומד באוניברסיטה הפתוחה (אולי זה ישתנה בעתיד)

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר