מס' צפיות - 335
דירוג ממוצע -
ישראל היא האחראית לירי הרקטות
ישראל צריכה לקחת את האחריות על ירי הרקטות בעזה. לשקר לנו יום אחרי יום שלנו אין אחריות למצב זה פשוט ביזיון. ישראל עשתה מספר מהלכים שגויים שהובילו למצב הנוכחי, על אף ידיעה כי לשם יובילו הדברים.
מאת: בריטמר 31/12/08 (15:15)

בנתינת גוש קטיף לחמאס, בהפקרת ציר פילדלפי, ביד החלשה ובאיפוק שהופנו כנגד חמאס, ישראל הבטיחה שהמצב יילך ויחמיר. צריך להבין, אין לנו עסק עם אנשים רציונליים. יש לנו עסק עם חיות. אם יש להם מה לירות- הם יירו. וכשנותנים להם את ציר פילדלפי, אפשר לומר שנותנים להם טילים.

 

תכנית ההתנתקות פגעה בנו נואשות, וחיזקה את החמאס לאין ערוך. זוהי טעות היסטורית שישראל לא מפנימה, והמפגרים בעם ישראל עוד שוקלים להצביע למפלגה הנוראית שיזמה את ההתנתקות. אמנם עכשיו הממשלה מתפקדת ומתפעלת את המלחמה בצרה מרשימה, אבל יש לזכור שזו אותה ממשלה שבנתה את החמאס וחיזקה אותו במשך שנים, זאת שאפשרה לחמאס לשבש לאורך שנים את חייהם של תושבי הדרום בלי תגובה חריפה.

 

אין להשוות מלחמה מול ארגון טרור כמו חמאס, עליו יש לנו מודיעין כמעט אינסופי, למלחמה מול סוריה או חיזבאללה, שם המודיעין מוגבל. כמו שאמר הנשיא, התוצאות כמעט זהות לתכנון. ממשלה לא נמדדת כשהכל הולך טוב, היא נמדדת במצבים קשים, בהם הכל משתבש- אז החוכמה היא לדעת להוציא מהבוץ. ובמלחמות אמיתיות, לא מול ארגון גרילה כמו חמאס, הממשלה הזאת לא תדע להתנהל.

 

אסור לבחור שוב בקדימה ובעבודה. גישת השמאל היא רפויה ופחדנית, בעוד גוש הימין אמר תמיד לתקוף ביד חזקה, ואפשר לראות את התוצאות של תקיפה כזאת עכשיו.

הכותב הוא בלטמר בריטו, חובב ספורט ופוליטיקה שאוהב לפרשן כל דבר בתחומים האלו

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
אתה צודק אבל....
עמנואל 06.01.09 (00:46)