מס' צפיות - 474
דירוג ממוצע -
למה דוקא עכשיו?
השאלה העיקרית שמנקרת לי בראש בימים האחרונים מאז תחילתו של המבצע הנוכחי, מה קרה? מה השתנה? ולמה עכשיו? אם זה הולך כ"כ פשוט למה לא עשו זאת כבר לפני שנה? שנתיים? שלוש?
מאת: kalligula 29/12/08 (00:02)

סוף סוף ממשלת ישראל החליטה לעשות מעשה, ולפעול כנגד ירי הקסאמים לעבר שדרות וישובי עוטף עזה מזה 7 שנים. מבצע "עופרת יצוקה" יצא לדרך, נכון לעכשיו לפלשתינאים יש כבר קרוב ל300 הרוגים ומאות אחרים פצועים ואילו אצלנו הרוג אחד ומספר פצועים ספור.

 

אמנם כולנו כאחד מחזקים את כוחות צה"ל ושאר כוחות הבטחון בפעולתם זו, על אף שלא פעם ביקרנו אותם בשנים האחרונות על אוזלת ידם, על אף שזה לא היה נתון לשיקול דעתם אלא לדרג המדיני, שהוא הוא הנותן פקודות והוראות לצבא כראוי למדינה מתוקנת ונורמלית.

 

השאלה העיקרית שמנקרת לי בראש בימים האחרונים מאז תחילתו של המבצע הנוכחי, מה קרה? מה השתנה? ולמה עכשיו? אם זה הולך כ"כ פשוט למה לא עשו זאת כבר לפני שנה? שנתיים? שלוש?

 

הרי גלעד שליט עדין לא שוחרר, שרק אלוהים ישמרנו על מה שעובר עליו בימים אלה, ואיך יגמר ענינו, בואו נאמר שבכל הקשור לענינו בימים אלה אני רחוק מלהיות אופטימי, ואני כולי תקווה שהוא לא ייאלץ לשלם את המחיר בגין אותה פעולה.

צר לי, אבל מרגע היפתח המבצע כל מעייני הם אליו ועל קורותיו בימים טרופים אלה, חייל שהופקר למעלה מ900 יום !!! ועכשיו הוא נתון לחסדיהם של שומריו שכולי תקווה שאחד מבני משפחתם לא נפגע והם יכלו בו את זעמם.

 

יקומו עכשיו כל אלה שיטענו ששלומם של תושבי דרום הארץ לא חשובים פחות משלומו של חייל אחד, בשיקול קר זה אולי נכון אבל כאשר בוחנים את התנהלותה של ממשלת אולמרט בענינו כמו בענין רגב וגולדוואסר ז"ל אז מדובר כאן בדפוס בעייתי בכל הקשור לחיילי צה"ל.

 

עכשיו נכנס לתמונה ענין הבחירות ההולך וקרב ועד כמה הושפעה ההחלטה על המבצע ועיתויו.

 

אהוד ברק ומפלגתו שדשדשו אי שם בגבול בין מספר מנדטים חד סיפרתי לדו סיפרתי, וכבר הוספדו הבינו שהדרך היחידה לחזור לקידמת הבמה הוא במבצע צבאי שמאחד את המדינה ועלול להשכיח את מרבית שנות הרפיסות וההבלגה ובעיקר הפחדנות שאפפה אותם, ובטוח יוסיף קולות כבר היום התפרסם סקר שהעלה את העבודה ל16 מנדטים, גלעד שליט? טוב ברק בהיסטוריה שלו איך נאמר בעדינות ידוע כמי שמסוגל להפקיר חייל בשדה הקרב ראו מקרה מדחת יוסוף בקבר יוסף בשכם.

 

אהוד אולמרט שלמעשה כבר לא רלוונטי, שבוע שעבר כאשר על דרום הארץ נחתו 80 טילים בחר לנסוע לטורקיה ע"מ לנסות לבצע מחטף רגע לפני היעלמותו מהבימה ולכפות עלינו הסכם שלום עם סוריה וויתור כולל ברמת הגולן תמורת פיסקה בדפי ההיסטוריה, כאשר הבין שזה לא יצלח הדבר היחידי שנותר לו ע"מ למחות את חרפת מלחמת לבנון השנייה  זה אותו מבצע בעזה, אחרת שיקום האדם שיתן לי הסבר למה דוקא עכשיו ולא אתמול ולא שלשום, כמובן שהוא כבר הכין לעצמו אליבי עם חלילה יכשל המבצע וזרק את האחריות על כושר עמידתם של תושבי הדרום.

 

ציפי ליבני כרגיל נגררת, אמנם מאז היבחרה לראשות קדימה היא יצאה בסיסמאות על הצורך בפעולה בעזה אבל גברתי היקרה למה לא שמענו את קולך לפני כן? האם לא היית את זו שישבה עם הפלשתינאים לגיבוש הסכם קבע בזמן שתושבי דרום הארץ היו תחת מטר של פגזים וטילים?

 

למבצע הזה לא הוגדרו מטרות מוגדרות אלא משהו ערטילאי שישמש כסולם שניתן לרדת איתו, את המבצע מנהל חיל האוויר בירי מאסיבי על מפקדות ובניני שלטון של החמאס, בנתיים צה"ל מרכז כוחות יבשה מסביב לרצועה ואף מגייס כוחות מילואים (בעיקר חיילי פיקוד העורף,רפואה וכדומה) מה שמזכיר קצת את ההתנהלות במלחמת לבנון השנייה וגורם לי לחששות מסוימים (למזלי אני שייך לפיקוד צפון ולכן הסיכוי קלוש שיגייסו אותי הפעם).

 

תכלס זוהי רק הפגנת שרירים, רוצים לומר תחזיקו אותי תחזיקו אותי אני עוד רגע מתחרע, מספר ההרוגים ותמונות הזוועה שמשודרות בעולם לא יתנו למבצע הזה להימשך עוד זמן רב (לכן גם ממשיכים להשתמש בחיל האוויר למרות שכמעט ולא נותרו מטרות) וזה רק ע"מ שלא יוותר זמן להיכנס למהלך קרקעי שרק הוא יכול להביא להפסקת ירי הקסאמים, וביננו טוב שכך כי כניסת כוחות קרקע לעזה תסבך אותנו בבוץ שלא נדע איך לצאת ממנו, כל זה מחיר שנות ההבלגה ועצימת העיניים בדיוק כפי שארע בדרום לבנון.

 

אין ספק שהממשלה הנוכחית תעשה כל שביכולתה לשמור על מצב זה ככל שניתן, ולגזור קופונים ביום הבוחר, לא בכדי הם כבר הכינו אותנו לפרק זמן ארוך למבצע זה, ואף טענו שזה יימשך עד מרץ גם אם הם לא יימשו את המהלך הקרקעי כרצונם זה יקרה בגלל הלחץ הבינלאומי ולא בגלל רפיסותה של הממשלה הכושלת הזו, כי לציניות של הפוליטיקאים שלנו אין גבול.

 

נגיע לבחירות ונשכח את כל מה שקרה בשנים טרם המבצע, נשכח את רפיסותה של הממשלה,נשכח את מלחמת לבנון השנייה, נשכח איך נרמס לעפר כושר ההרתעה של צה"ל,נשכח את אלפי הטילים שנחתו על דרום הארץ שנים ללא תגובה ובעיקר נשכח שחייל שלנו מצוי בשבי כבר כמעט 1000 יום !!! את גלעד שליט כי מראות הטנקים סביב עזה תזכיר לנו שאנחנו בעיצומה של המערכה עד אחרי הבחירות שיושיבו לנו את ליבני וברק לעוד קדנציה.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
גישה תבוסתנית !
dan 29.12.08 (17:01)