מס' צפיות - 694
דירוג ממוצע -
זה באמת גדול עליה
האם כל טענה אל מול ציפי לבני תחשב כשובניזם? הכותב קליגולה מנתח את המילכוד בקמפיין החדש של הליכוד "לבני- זה גדול עליה".
מאת: kalligula 25/12/08 (22:19)

בימי חיי הואשמתי ונאמרו עליי דברים כאלה ואחרים,חלקם נכונים יותר חלקם פחות, בדבר אחד לא הואשמתי מעולם והוא בשובניזם, וחברה למרות הכל ועל אף הכל אין יותר ממני שמסכים לסיסמת הליכוד בקמפיין הבחירות שלו והסלוגן "ליבני, זה גדול עליה".

 

כי מה לעשות זה אכן גדול עליה! זה לא גדול עליה כאישה, ואין בזה לרמוז שאישה לא יכולה לעמוד בראשות ממשלת ישראל ושאר תפקידים ביצועים, מספיק להביט לצדדים ולראות שנשים מככבות בעמדות מפתח ולא נופלות בתיפקודן מעמיתהם הגברים.

 

לכן לא מובנת בעיניי ההתלהמות של אירגוני נשים ושאר מתלהמות כמו ח"כ תירוש וחכמת הדור רוחמה אברהם שהגדילה לעשות והצהירה שמהקמפיין הזה נודף שוביניזם חזירי, בכלל בזמן האחרון החזירי הזה מככב בלא מעט האשמות, שכחנו שאנחנו מדינה יהודית? שוביניזם חזירי,קפיטליזם חזירי, ועוד. לכאורה נראה עכשיו שכל קמפיין כנגד ציפי ליבני, ניתן יהיה להאשים אותו בשוביניזם כזה או אחר בגלל היותה אישה, ובכך לקעקע כל ביקורת כנגדה ואי יכולת לנהל קמפיין כנגדה בזכות העובדה שהיא אישה, האם זה שוויוני?  או ששיווין הוא חד צדדי ופועל רק לכיוון אחד? האם בהתנהלותן של ארגוני הנשים למיניהם והבכיינות שלהן הן מחזקות את מעמד האישה?

 

מספיק לבחון את ההיסטוריה של ציפי ליבני בפוליטיקה הישראלית ע"מ להבין האם הסלוגן הוא עניני או נגוע. ציפי ליבני מצוייה בפוליטיקה כ10 שנים, ב8 שנים מתוכן היא כיהנה כשרה בממשלות ישראל שונות,כשרה לפיתוח איזורי, שרת הקליטה,שרת הבינוי והשיכון,שרת המשפטים,שרת החקלאות,שרה בלי תיק ושרת החוץ, מישהו זוכר משהו שהיא עשתה באחד מתפקידיה אלה? האם היא השאירה חותם כלשהוא באחד ממשרדי הממשלה שהיו תחת ידיה?

 

נכון, סליחה, בתור שרת החוץ במלחמת לבנון השנייה היא הזדקקה לשירותיו של בנימין נתניהו שיבצע פעולות הסברה בלונדון והיא אחראית לאותו הסכם כניעה אומלל שנקרא 1701 שהביא לסיומה של אותה מלחמה כושלת, כאשר שני החיילים רגב ז"ל וגולדוואסר ז"ל נשארו בשביים למרות ששחרורם היה העילה למלחמה. בכל כהונתה בממשלת אולמרט האחרונה ניתן לראות איך לכל אורך הדרך היא בורחת מאחריות ויוצאת בהאשמות בדיעבד על התנהלותו והתנהלות ממשלתו, משמע היא יושבת שם כצופה מהצד ואיננה חלק ממקבלי ההחלטות, את מי היא בדיוק תאשים כאשר היא תעמוד בראש הפירמידה?

 

העצוב בכל העניין שבכך היא מצליחה ללכת בין הטיפות , לא מעט בזכות היותה האתרוגית התורנית ויקירת התקשורת ולהצטייר כנקיית כפיים. פתאום היא לא אופורטוניסטית שקפצה על עגלתו של שרון בהצטרפותה לקדימה, היא לא חתרנית בלתי נלאית תחת אולמרט, והגרוע מכך חוסר הלויאליות והיושרה שלה כל זמן ישיבתה בממשלת אולמרט למרות חוסר האמון והיושר שהיא חשה כלפיו לדבריה.

 

אז לא גברתי היקרה את לא מתאימה לא בגלל היותך אישה אלא אך ורק בגלל מעשייך או נכון יותר חוסר מעשייך. כפי שלא ניתן להכתים את כל הגברים בארץ בחוסר אמינות כפי שהיא טוענת כנגד ביבי, כך לא ניתן להאשים את ביבי בטענתו שהתפקיד גדול עליה בשוביניזם חזירי. כי הוא פשוט גדול עליה!

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
מה שנכון - נכון
אוריה בר-מאיר 26.12.08 (18:31)