מס' צפיות - 361
דירוג ממוצע -
נקודות חשובות בעולם הגדול
כאשר רוסיה מאיימת על יציבות העולם זימבבואה חולה במחלה קשה וילדים נרצחים בלי סוף קשה לראות את היציבות הגלובלית עליה מדברים מנהיגי העולם.
מאת: רועי אורן 22/12/08 (15:53)

מידי שבוע אנסה לכתוב על האירועים המרכזיים בעולם על מנת שנפתח צוהר למה שנעשה סביבנו.

 

1: המקרה המביך שבו עיתונאי מצרי זורק נעליים על נשיא ארה"ב מתואר הן ע"י בוש עצמו והן ע"י עיתוני מדינות ערב כמעשה אמיץ מחד ומעשה קונדס מאידך. כלומר: אין התייחסות מספקת למהלך עצמו ולפשרו. הנעליים נזרקו לאות מחאה על הכיבוש האמריקאני בעיראק, ועל כך שחרף הכיבוש וסילוקו של הרודן סדאם חוסיין הם לא הצליחו להשתקם ולהיהפך למדינה דמוקראטית נורמלית המספקת לאזרחים את כל צורכיהם הבסיסיים. כלומר: מדובר במעשה מטופש שביטא ייאוש גדול בעולם הערבי.

 

2: עונת החגים בפתח ובחנויות הגדולות במיוחד בבריטניה ובארה"ב מרגישים את המיתון באוויר היות ועל אף המחירים הנמוכים אנשים אינם באים לקנות ומסתפקים במה שיש להם. טוב, במצב בו סוכנויות הרכב המובילות נאלצות לסגור את העסק מפחד של פשיטת רגל מה לנו כי נלין.

 

3: בזימבבאווה מדינה קטנה במערב אפריקה מתים המוני אדם ממגפת הכולרה הפוגעת במערכת העיכול וגורמת לאיבוד של עד עשרה ליטרים ביום. אך אף מדינה בעולם אינה מתעניינת בכך ושולחת סיוע על מנת להדביר את המחלה חשוב שיהיה לנו אכפת גם ממדינות אשר אין בכוחן את היכולת לנצח מחלות אלו.

 

4: מבלי לשים לב רוסיה הופכת להיות סכנת ישראל מחד והעולם בכלל  בכך שהיא ממשיכה לחמש את איראן וסוריה חרף הפצרותיה של ישראל. אין ספק שרק אם פוטין ירד מבמת ההיסטוריה יהיה סיכוי לרתום למאבק נגד הטרור. צריך כבר עכשיו להטיל סנקציות עליה בתקווה שתרסן את מדיניות הטרור בה היא נוקטת מאז שפוטין מונה להיות נשיא רוסיה.

 

5: חג המולד הקרוב יזכיר לנו שמדלן מק'אן עדיין נעדרת (זאת ראינו בסרט משפחתי אשר הועלה לרשת "יוטיוב" ) כאשר בפלורידה נמצאה גופתה של ילדה שעפ"י נרצחה בידי אמא. מדהים לגלות איך ילדים הפכו ממצרך יקר לקרבנות של הוריהם.

 

נתראה בפינה הבאה

הכותב הוא אני כרגע סטודנט לתקשורת אשר כותב בנושאים שונים מספורט ועד רווחה ואקטואליה . כרגע אני לומד באוניברסיטה הפתוחה (אולי זה ישתנה בעתיד)

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
לפחות אתה לא נעול רק על הקורה בארץ
zvidoc 22.12.08 (19:20)