מס' צפיות - 885
דירוג ממוצע -
ביקורת על המחזה "סרט צרפתי" בבית לסין
כאשר אין מסלול מובן לעלילה הכל מבולגן וחסר כל קשר והיגיון גם שחקן טוב לא יכול לתקן נזק של הצגה שלמה.
מאת: רועי אורן 22/12/08 (15:36)

ביום שישי האחרון הלכתי לראות את ההצגה "סרט צרפתי" המוצגת בבית לסין . ההצגה מספרת על שני זוגות חברים אשר לכל אחד מהם יש בעיה המעיקה עליו. (זוג אחד איבד את הילד שלהם,ואילו הזוג השני מחפש את התשוקה באהבתם) עובדה זאת מובילה לכך שישנם הרבה סודות בין הזוגות דבר המוביל לא פעם לחיכוכים ביניהם,על רקע העובדה ששי מחליט לספר לנטע את הסיפור האמיתי מתוך כוונה שהיא תפרסמו בעיתון (אח"כ הוא מתחרט וכו'). בסוף ההצגה מסתיימת בכך שתמר עוזבת את הבית והיא נפרדת משיי'קה.

 

לצערי אני לא יכול להמליץ על ההצגה מכיוון שהתסריט פגום אין בו רצף (כלומר: על כל צעד קדימה הולכים שני צעדים אחורה) הרבה דברים אינם ברורים למשל: איך הילד מת?, למה תמר זנחה אותו ולא נסתה להצילו, למה שיי'קה לא מוכן לוותר על עבודתו כזמר חתונות כ"ו.

 

הסצנות מאולצות ואינן אותנטיות כאילו תמר מנסה להראות שהיא מוכנה לבגוד בשיי'קה בעוד אין הדבר כך כנ"ל הסיפור של שיי'קה ונטע שנראה יותר כמו נקמה בבני הזוג יותר מאשר אהבה טהורה. וגם העובדה שזוג אחד מצליח להשלים בעוד השני מפרק את החבילה מראה שאין באמת מתווה מסלול לעלילת המחזה הכל מבולגן ולא מצחיק.

 

צוות השחקנים מצויין ומנסה לעשות סדר בבלאגן אבל גם לו קשה. בקיצור אפשר לוותר על הצגה זו.

הכותב הוא אני כרגע סטודנט לתקשורת אשר כותב בנושאים שונים מספורט ועד רווחה ואקטואליה . כרגע אני לומד באוניברסיטה הפתוחה (אולי זה ישתנה בעתיד)

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר