מס' צפיות - 361
דירוג ממוצע -
שני קני תותח יכולים לסגור לחמאס את ה"בסטה"
ואנחנו אנה אנחנו באים? עוד התקפי לב וחרדה לחברינו תושבי ה"עוטף"? למה לשבת על הגדר? "יותר ארבע מאות פחות מאתיים אש !!"
מאת: בעז לביא 21/12/08 (10:38)

כאשר בראשית שנות החמישים גברו חדירות מסתננים מ'עבר-הירדן' לשטחנו למטרות ביזה ופיגוע, הנהיג בן-גוריון את מדיניות פעולות התגמול. צריך לזכור שמדובר היה באלפי הסתננויות בשנה אחת, פגיעה קשה ביותר באזרחי ישראל מוראלית, כלכלית ופיסית.

 

פעולות התגמול התמקדו אכן באותם ישובים ערביים מהם יצאו המסתננים, אך לא הסתכמו רק בטיפול נקודתי. לוחמי הצנחנים פינו אזרחים מביתם ופוצצו את בתיהם(לעיתים מחצית מהכפר). מאד לא "הומאני" ומאידך יעיל מאד. משום שאותם אזרחים הרימו זעקתם השמיימה, חוסיין השליט הצעיר הופרע משלוותו, והחרדה לכסא הביאה אותו לידי כך, שאת עיקר פעילות הבט"ש של צבא ירדן יחד כנגד אותם מסתננים.

 

רמטכ"ל הלגיון הירדני דאז ג'ון גלאב הרחיק בין היתר ישובים עוינים מאזור הגבול לכדי 20 ק"מ משם. מסתננים נתפסו ונשפטו לעיתים בחומרה, חלק מהם נהרגו על-ידי סיורי הלגיון בעת שניסו לחדור לישראל.

 

נפח ההסתננויות והפיגועים שירד באופן דרמטי לבודדות בלבד, עבר מגבול ירדן והתמקד איך לא? ברצועת עזה (מצרים).

 

אנחנו חייבים "לדבר עם האוכלוסיה בעזה" גם אם זה כואב. החמאס אינו הלגיון הירדני, הוא ארגון טרור ותפיסת עולמו לגבי אזרחים היא  צינית. בין אם אלה תושבי הרצועה, ובין אם אלה תושבי ישראל. ואם הוא מעוניין להשיג הישגים פוליטיים בכוח הזרוע, נפקיע ממנו את הישגיו על ידי פגיעה ו"הלחצת" האוכלוסיה ברצועה. שירוצו כמו "ג'וקים מסוממים" לעבר  מפקדות החמאס בעזה במקום אל גדרות הגבול. רק דיבורים והפצרות מעולם לא הועילו, האזרחים שם אחוזי אימה מהחמאס ודומיו,  מצה"ל הם רק יראים.

 

צה"ל על כן חייב לאזן את המשוואה כך שגם ממנו יהיו תושבי הרצועה מבועתים. אש בלווית "הסברה" מתאימה תמיד הועילו לענין.

 

זהו צעד קשה אך בלתי נמנע, אם אין אנו רוצים להכניס גייסות למבצע מורכב ויסודי בעזה, וזה בר השג. המונח "חת"מ (חיל תותחנים) על כל קסאם" אינו רק פראזה. זאת חייבת להיות המציאות. והיה כי תיפול רקטה במחוזותינו המיושבים, יצליף קנה התותח בשכונת סג'עייה בחפשו אחר מפקדות המחבלים.  ועזבו את האו"ם!  עזבו גם את מדינות המערב! גם אז הן צעקו, ובן-גוריון הפעיל את תנועת "גירוש הזבוב" הידועה שלו. לא הם חיים כאן ! אנחנו כאן כבר עשרות שנים! וה"פרידמנים" של המערב ממשיכים לומר כהרגלם האווילי, "פתחו את המצור ויחדלו הקסאמים".

 

לזה הייתי יכול להוסיף רק את פליאתה הצינית מסורתית  של פעילת הליכוד מרסל מאשדוד..." באמת!?  מה תה' אומררר" ?

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר