מס' צפיות - 703
דירוג ממוצע -
התיק נסגר אחרי 27 שנה
מאת: אפי טריגר 18/12/08 (02:44)

אחת מתעלומות הרצח המזעזעות והזכורות ביותר בתולדות ארצות הברית נסגרה אתמול (ג) סופית. משטרת פלורידה הודיעה, כי הרוצח הסדרתי אוטיס אוטול, רצח את הילד אדם וולש בן השש וערף את ראשו. אוטול מת בכלא ב-1997 , אחרי שהספיק להודות פעמיים ברצח וגם לחזור בו מההודאה.

 

עד עתה לא ממש ברור מה עומד מאחורי ההודעה של משטרת פלורידה אתמול, במיוחד כיוון שלא ידוע על ראיות חדשות כדוגמת דגימות די אנ איי שיכולות לשפוך אור על החקירה.

 

אדם וולש נעלם מקניון בהוליווד ב-27 ביולי 1981. שבועיים לאחר מכן, ובמרחק מאתיים מייל ממקום ההיעלמות, גילה דייג את ראשו הכרות של הילד בן השש. הגופה עצמה מעולם לא התגלתה.

 

חקירת הרצח של אדם וולש הייתה קו פרשת המים בהתייחסות האמריקנית לחקירות נעדרים, ובהתייחסות של הורים וילדיהם לעולם המפחיד ש"נמצא שם בחוץ". גם מערכת אכיפת החוק וגם החברה האמריקנית השתנו, ובאופן מאוד לא מפתיע ( הרי מדובר באמריקה ) אחת התגובות לרצח המזעזע הייתה ייסוד תכנית טלויזיה מצליחה.

 

חוקרי משטרת פלורידה ביצעו כמעט כל טעות אפשרית בחקירת הרצח: אחרי שעצרו את אוטול, הם הצליחו לאבד את השטיח המוכתם בדם שהתגלה במכוניתו וכך כנראה איבדו את ראיית הדי אנ איי המרשיעה, מאוחר יותר איבדו גם את המכונית עצמה ( ! ) , האפ בי איי שולב בחקירה רק שבוע אחרי ההיעלמות.

 

ובכל זאת מהטיפול הכושל במקרה הזה  נולדו גם כמה דברים טובים:


בכל עיר גדולה הוקמה יחידה משטרתית מיוחדת לטיפול בנעדרים, תוגברה האבטחה בבתי ספר ובמרכזי קניות ותמונותיהם של ילדים נעדרים הודפסו על קרטוני חלב ופלאיירים.

 

הוריו של אדם וולש, ובמיוחד האב ג'ון, סירבו להרפות והתראיינו מעל כל במה אפשרית עד שהצליחו לקדם את ייסוד מאגר טביעות האצבעות והדי אנ איי הכלל-ארצי.

 

ג'ון אף יסד את תכנית הטלויזיה המצליחה AMERICA'S MOST WANTED , שנחשבת לחלק בלתי נפרד מליינאפ מוצאי השבת של רשת FOX כבר יותר מעשרים שנה.

 

ג'ון, שמגיש אותה כבר יותר מעשרים וחמש שנה, החליט שהיא תתמקד בעיקר בעבירות כלפי קטינים. עד עתה נלכדו באמצעותה 1049 פושעים נמלטים.

 

http://news.yahoo.com/s/ap/20081216/ap_on_re_us/adam_walsh

 

הנה האתר הרשמי של AMERICA'S MOST WANTED

http://www.amw.com/


הסיפור המלא על חטיפתו ורציחתו של אדם וולש

http://www.amw.com/fugitives/case.cfm?id=39789


ההצהרה שפרסמו אתמול ההורים ג'ון וריב

http://www.amw.com/features/feature_story_detail.cfm?id=3078

 

ההודעה על סגירת התיק

http://www.youtube.com/watch?v=Aib9uRqwN6I

 

דוגמה לעבודתו של ג'ון וולש

http://www.youtube.com/watch?v=n1lAfaOnlVc&feature=PlayList&p=DAF2D0BF8E3823FF&playnext=1&index=10

 

לבלוג של אפי טריגר

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר