מס' צפיות - 447
דירוג ממוצע -
הַהא, לוּ באמת היינו יכולים לבחור
עתה כאשר התמונה של המועמדים אצל המפלגות החשובות מתבהרת, האפשרויות הולכות ומחשיכות. הימין מקצין ימינה, המרכז מפולג בין שתי מפלגות עם שאיפות דומות אך היסטוריה שונה, השמאל הולך ומתגבש ומעבר לכל אלה, הקיצוניים מימין ומשמאל - מקצינים ומסכנים את שלום המדינה.
מאת: zvidoc 09/12/08 (10:49)

בחירות מוקדמות זה לא מתנה, נהפוך הוא, זה עונש! עונש לעם ועונש לעתיד המדינה. כאשר הכל נעשה בחופזה ובטרם עת, אין לצפות לתוצאות טובות כמו גם להליך הכנה נבון ושקול ויהיה זה במחנה זה או אחר. בחירות מוקדמות מביאות לנו גם את התופעה בה אנו רואים שמות חדשים-ישנים קופצים על עגלת-המרוץ לשלטון  וזה דבר מחריד כמו לראות את הליכוד בוחר את ה"חוזרים בתשובה" ומפנים אותו קיצונית ימינה.

 

לולא היו מבטלים שיטת הבחירות הישירות לראשות הממשלה וּלהפך היו מרחיבים זאת גם לאגפים בכנסת, אזי למרות המאמץ השכלי המוגבר, העם היה יכול לחוות את ההזדמנות הדמוקרטית בצורה ישרה וישירה יותר כאשר המחויבות של הנבחרים כלפי הבוחר כבדת משקל יותר.

 

מערכת הבחירות הנופלת עלינו הפעם, מתבשרת בבלבול מאד גדול ואין לצפות לתוצאות אשר יעשו טוב עם העם בייחוד לא עם אלו אשר תעמולת בחירות לא מביאות אותו להצביע בטוב לו.

 

ההכרח לבחור ברשימה אחת בלבד ללא היכולת לעשות בה סדר, אמנם נראה כהליך פשוט לאזרח הבוחר, אך מקרבת אותנו ממערכת בחירות אחת  אחרי הבאה, לסוף דרכה של הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון.

 

מתווסף על כל זאת המצב המשברי בכלכלת העולם והארץ ואנו מקבלים עוגה מאוד קשה לחיתוך: בין הצרכים הכלכליים והביטחוניים, הסיכון בבחירת כנסת וממשלה בעלת נטיות קיצוניות, בייחוד ימינה, הוא סיכון לשלום המדינה על כל המשתמע מכך. מדינת ישראל זקוקה היום יותר מכל למערכת פוליטית גמישה אשר יודעת להתאים עצמה למצבים קשים ומשתנים. כל בחירה במערך פוליטי נוקשה, המובל מאידיאולוגיות מקובעות ואשר לא ידע להתאים עצמו לזמנינו, תהיה בחירה הרת אסון לקיומנו.

 

למעשה כל בחירה אשר אינה מקצינה את מצבינו, תהיה בחירה של ברירת מחדל ולא מתוך פיקחון אמיתי, כי אין כרגע אפשרות אחרת. ובכל זאת ועל מנת לשמור על מעט הדמוקרטיה אשר נותרה לנו, רצוי כי כל אחד ילך ויצביע לפי מצפונו אולם כן עם חשש, פחד ויראה...

הכותב הוא דור שני לשואה , בן למשכילים אקדמאים, מכונאי בדימוס, מדריך יישומיי-מחשב בפועל. אוהב מוסיקה קלאסית, ברוק רנסאנס ומודרנית. קורא-תולעי בשלש שפות ובעל דעות שמאל מתון - http://forum.kan-naim.co.il/viewforu

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר