מס' צפיות - 432
דירוג ממוצע -
"הם מפחדים" - הפריימריז בליכוד
מאת: kalligula 08/12/08 (23:52)

היום בוחרת תנועת הליכוד את מועמדיה לכנסת לקראת הבחירות. תנועת הליכוד שהיא זו שהביאה למחוזותינו את הפריימריז שכבר הספיק לעבור מספר גלגולים בעשורים האחרונים.

 

השינוי האחרון והמבורך שהתבצע בשיטה זו, הוא החזרת ההכרעה למתפקדי המפלגה שמונה היום 99,000 מתפקדים שהם אלה שמכריעים מי יהיו מייצגם בפרלמנט. בסה"כ חגיגה דמוקרטית ראוייה לשמה בפרט אם משווים זאת לאותו מרכז ליכוד שמנה 3000 חברים, שהפכו להיות אלה שבכוחם להחליט מי לשבט ומי לחסד מה שהעצים את כוחם למימדים מפלצתיים והפכו להיות שם נרדף לשחיתות ואף הזמין זאת מכורח השיטה.

 

בנימין נתניהו עם שיבתו לליכוד החליט לשים סוף לאותו מרכז, והחזיא את המנדט למתפקדי המפלגה מה שמשקף יותר את רצון בוחרי הליכוד ואף מקשה את כל הענין הדילים, חשבונאות,ופנקסנות למינהם. למי שעוקב אחרי דיווחי התקשורת על אותו הליך בחירות, לא יכול שלא להבחין במגמתיות ובגישה השלילית בדיווחי כתבי השטח הפרוסים ברחבי הארץ.

 

כאשר אני רואה מאות אנשים שעומדים בקור בשקט ובסדר מופתי ע"מ לממש את זכותם הדמוקרטית, אני משתומם מכוחה של אותה מפלגה ומאותם בוחרים שלמרות הכל ממשיכים לעמוד ולהמתין לתורם להצביע. בתקשורת זה מוצג ככשלון טוטלי של השיטה, וכבר מחפשים לערוף ראשים, ומנסים להראות רומזים על קונספירציות למינהם והשד יודע מה.

 

למראה התורים הארוכים בקלפיות הדבר המתבקש הוא להאריך את משך ההצבעה ע"מ שכמה שיותר מתפקדים יממשו את זכותם, החלטה הכי לגיטימית שבעולם והכי מתבקשת ומה יותר דמוקרטי מאחוז הצבעה גבוה שנותן משנה תוקף לרצונם של המתפקדים? בתקשורת מתעקשים שזו קונספירציה של נתניהו וחששו מפייגלין והוא מוכן לחבל בכל ההליך רק ע"מ לבלום את כוחו של פייגלין ולמנוע את כניסתו של זה לרשימה לכנסת.

 

עיתונאים יקרים, אנשיו של פייגלין מונים כ 7000  איש, יכולת ההשפעה שלהם אל מול 99000 מתפקדים לא אמור להיות עד כדי כך משמעותי שיחולל מהפכה במפלגה ובעמדותיה , ובכלל ממתי הפכתם להיות מגינהם של מחזיקי דעות ימין קיצוני ושולי ? או שמא מה שמניע אתכם זה להציג רק את השליל והפחד מעוצמתה של תנועת הליכוד והמספרים המשתקפים בסקרים. לאורך מרבית היום עסקו אותם עיתונאים באחוזי ההצבעה הנמוכים שמשרתים לכאורה את אותו פייגלין ומרעידות את הסיפים אצל נתניהו, כל היום עסקו בלחץ ו"ההיסטריה" בה שרוי נתניהו ונתנו את התחושה שהוא לחיץ, ומחפש תחבולות לעצור את פייגלין.

 

חברה לא הגזמתם? ההפכתם להיות חלק מתעמולת הבחירות של קדימה בראשותה של ה"אתרוגית" התורנית שלכם ציפי ליבני? לא שבענו כבר מהאתרוג שרון והאתרוג אולמרט? הדבר הכי לגטימי לראש מפלגה הוא לקדם את אנשי אמונו ולדאוג להם, דוקא נתניהו שבקדנציה הקודמת שספג חבטות מבית (מרידור,בגין,מילוא,ואיציק מרדכי)מנסיונו יודע מה זה אנשי שלומך ואנשי אמון וזה אך לגיטימי לדאוג להם בדיוק כפי שקורה הכל ממשל בעולם שכאשר הממשל מתחלף איתו מתחלפים מרבית הפקידים ונושאי התפקידים (שגרירים,יועצים,שרים,ועוד).

 

כל בר דעת בישראל יודע שפייגלין לא מייצג את הצד הפרגמטי בליכוד, אלא הסמן הימני קיצוני, בתור אדם שמועמד לראשות ממשלה שחושב שדעות קיצוניות כאלה ואחרות עלולים לפגוע במרוצו לתפקיד זה, טבעי שהוא ינסה להצר את צעדיו של מי שלכאורה נראה כמכשול. פייגלין מבחינתו פועל נכון ומנסה לתפוס טרמפ על גבה של מפלגה ומנצל את הכלים הדמוקרטיים לתועלתו ודעותיו, האם זה אומר שאותה מפלגה והעומד בראשה צריכים לעמוד מהצד ולתת יד למעשה זה?

 

זה מזכיר לי את כל אלה שלא מבינים את משמעות ההחלטה להפוך את ישראל למדינת כל אזרחיה ולנתקה מהזהות היהודית שלה, אבל זה נושא אחר שסבוך שבעתיים. בזמנו בנינין נתניהו אמר " הם מפחדים" חביבי, הם מאד מפחדים,רועדים ולכן הם נוהגים כפי שנהגו בברה"מ וגרורתיה ז"ל ואף גרוע מכך, וזו הבושה הגדולה לדמוקרטיה הישראלית, התנהלותה של התקשורת המגוייסת!!!

 

נכון, השיטה הממחושבת קצת בעייתית, לא נלקחו בחשבון כל התקלות שיכולות להתעורר בגינה,מכאן ולהציג את הבחירות האלה ככשלון צורב ושלילי המרחק הוא גדול.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
נבחרת קיצונית ימנית עם סיכוי טוב להרוס
לא הפעם!!! 09.12.08 (07:10)