מס' צפיות - 1604
דירוג ממוצע -
פריימריס ליכוד
עכשיו כשהם מבקשים את תמיכתכם, כולם נחמדים, כולם מקסימים, כולם יודעים את התורה. ומה אח"כ? מי מהם יישאר נאמן, ומי ישיל מעליו את כל ההבטחות וימקד את האנרגיות שלו לאינטרס אחד בלבד: האינטרס האישי?
מאת: נרי אבנרי 05/12/08 (08:24)

רשימה זו מכוילת למתפקדי הליכוד שילכו לקלפי ביום שני (8.12.08), כדי להצביע ולקבוע את רשימת הליכוד לכנסת. בחיל ורעדה ועם כל הצניעות, רשימה זו מכילה בתוכה המלצה חמה: הצביעו ומקמו גבוה את ח"כ ישראל כץ. לא היכרות אישית ולא אינטרס אישי מנחים אותי בהמלצתי.

 

שמו של ישראל כץ מעורר אצלי קונוטציות חיוביות. שלוש סיבות מדריכות אותי להמליץ עליו: נאמנות לליכוד, הקפדה על כללי המשחק הדמוקרטי ו...חוק "שי דרומי", שיזם והביא לסיום.

 

למרות שראה סביבו הרבה נוטשים, חלקם זכו לתקשורת אוהדת בגין נטישתם, ולמרות שהיה פיתוי אישי, מעולם לא שמענו ממנו הרהורי נטישה. כמו שמעבר ממפלגה למפלגה מחליש את אמון הציבור בנבחרים, כך הנאמנות עושה את ההיפך. המפלגה, כולל הכסף והמנדטים, היא "רכוש" חבריה. וכשאני אומר "נאמנות למפלגה" אני מתכוון לנאמנותם של נבחרי הציבור למפלגות האם.

 

אין בי שמחה בעריקתם של נבחרי ציבור שנטשו את מפלגתם, ל"מפלגה שלי". מבחינתי, עריקה היא עריקה היא עריקה. מי ש-לא עלינו- חווה "התפכחות אידיאולוגית", שיניח את המנדט במפלגת האם, ויעבור עירום ועריה למפלגה החדשה. המנדט לא שלו, ומעבר עם המנדט הוא גניבה ובגידה בציבור שהכניס אותו/אותה לכנסת.

 

"הקפדה על כללי משחק" פירושה, מאבקים פנימיים "עם רגל על הברקסים". דהיינו, התמודדות על תפקיד (אפילו על ההנהגה), בלי ללכלך, ובלי לספק בידי יריבי הליכוד "חומר" נגד המנהיג הנבחר. ישראל כץ התמודד באלגנטיות מול נתניהו על תפקיד יו"ר התנועה, ובשונה ממתמודד אחר, עשה זאת באיפוק הראוי.

 

ואחרון, "חוק שי דרומי". אני מודה שידיעה על הריגת עבריין שפלש לבייתו של אזרח שומר חוק, גורמת לי לקורת רוח. תמיד, וללא הבדל דת גזע ומין. כל אלה הטוענים שמדובר במתן היתר לאזרחים להוציא להורג עבריינים, להם אני אומר, שכמו שברור לכל, שזינוק לכביש סואן עלול להיגמר רע, כך הפולשים והעבריינים. חשוב שיפנימו שחדירה לבייתו של אזרח, עלולה להיגמר בלוויה שלו. חייו בידיו, ושלא ייקח סיכון.

 

זכותנו לחוש ביטחון מלא לפחות בבית. רק מי שחווה חדירה פושעת לבייתו, יודע על מה אני מדבר. כל מי שחדרו לבייתו, פגעו בגופו או רכושו, יאבד את שלוותו. מי שרוצה יותר פרטים, שיישאל את הקשישה הגיבורה איטה פוגל. החוק הזה שח"כ ישראל כץ יזם, הכניס תוכן לקלישאה שהייתה חלולה "בייתי הוא מבצרי".

 

יתכן שהחוק הזה יצמצם את מספר הפריצות לבתים או לחוות החקלאיות, ויתכן שלא. מה שבטוח הוא, שהחוק הזה בפועל, הוריד את מפלס החרדה אצל אנשים ישרים, חקלאים, קשישים, נכים וכו', ושיפר את תחושת הביטחון של מאות אלפי משפחות בישראל. על כל אלה ועוד, מגיעה תודה צנועה לח"כ ישראל כץ. לכו להצביע...

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר