מס' צפיות - 352
דירוג ממוצע -
שאול מופז או משה יעלון - מי מסוכן יותר?
במדים או בלבוש אזרחי, בשירות פעיל או במילואים - קציני צבא בכירים עלולים להיות האנשים המסוכנים ביותר המסתובבים בשכונה.
מאת: איתמר זהר 26/11/08 (16:44)

אל תיתנו להם רובים

 

במדים או בלבוש אזרחי, בשירות פעיל או במילואים - קציני צבא בכירים עלולים להיות האנשים המסוכנים ביותר המסתובבים בשכונה.

 

למשל, שאול מופז ומשה (לילות בוגי) יעלון, שני רמטכ"לים בעבר שנושאים עיניהם אל תפקיד שר הביטחון. כמה עצוב, כי הרי אין לא מתאים מהם. הם מתלהמים, ששים אלי קרב, משחרים לטרף. טובת המדינה היא כנראה הדבר היחיד שאינו עומד לנגד עיניהם. המלה שלום מפחידה אותם. אל תיתנו להם רובים, רק מלחמה, והם יקפצו עליה כמוצאי שלל רב, כמו ילדים שרואים נשק בפעם הראשונה ורוצים לגעת בו וללטף אותו.

 
אבל שלא כמו ילדים, מופז ויעלון גם שמחים להשתמש בנשק. רובים? זה קטן עליהם. הם מעדיפים טנקים ומטוסים שמפציצים כדי להוכיח שישראל היא הבריון הכי חזק בשכונה.

 

רק לפני זמן קצר מופז הקפיץ את מחירי הדלק בעולם בעקבות התבטאות שלו על הפצצה אפשרית של הכור הגרעיני באיראן. בסוף השבוע דיבר יעלון בעיתון אוסטרלי על התנקשות אפשרית במחמוד אחמניג'אד. משום מה, מחירי הדלק לא עלו אלא המשיכו לרדת, אבל אין זה אומר שאלה דברי חוכמה. רחוק מכך. איוולת היא מלה מתאימה יותר.

למה מופז ספג אש ויעלון יצא שוב ללא פגע? האם זה משום שחלקים נכבדים בתקשורת ובמדינה עדיין רואים במופז את ה"מזרחי" שלא בהכרח חושב על הדברים שיוצאים לו מהפה, לעומת יעלון ה"אשכנזי" שכל מלה שלו שקולה ומחושבת?

ביי סקול מיוזיקל

לימור לבנת שוב חוזרת - ברדיו, בטלוויזיה, בעיתונים - ולא היתה שום סיבה להתגעגע. מי שהתחרתה גם בכנסת הנוכחית על תואר הפוליטיקאית המביכה ביותר, הפעם לצד רוחמה אברהם בלילא ורונית תירוש, מתקרבת בצעדי ענק לממשלה החדשה בראשותו של בנימין נתניהו. האם זו לא סיבה מספקת לצאת להפגין בראש חוצות?

שרת החינוך לשעבר, שימיה בתפקיד גרמו לרגע לחשוב שיש משהו בדברי הנודניקים שכותבים ומדברים על חינוך ביתי, כנראה שוב רוצה לחזור לכיסא. אולי כדאי לנעול את המשרד עוד לפני שזה יקרה?


יום יום חג

 
סינדי לאופר ולהקת The Hives בשיר חג מולד הכי מקורי שיצא השנה (תודה לאופיר על הקישור).

 

לבלוג של איתמר זהר

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
דברים נבונים
zvidoc 26.11.08 (17:07)