מס' צפיות - 296
דירוג ממוצע -
אובאמה, יהודים וערפדים
הקול היהודי הלך לברק אובאמה, ובגדול. שבועיים אחרי הבחירות בארצות הברית מתחילים להתפרסם הניתוחים הסטטיסטיים של ההצבעה האמריקנית.
מאת: אפי טריגר 18/11/08 (22:59)

1. הקול היהודי הלך לברק אובאמה, ובגדול. שבועיים אחרי הבחירות בארצות הברית מתחילים להתפרסם הניתוחים הסטטיסטיים של ההצבעה האמריקנית.

 

אחד המכשולים העיקריים שניצבו לכאורה בדרכו של אובאמה לנשיאות היה החשדנות מצד הקהילה היהודית. בפריימריס של המפלגה הדמקורטית תמכו רוב המצביעים היהודים בהילארי קלינטון. אחרי תבוסתה, נשמע החשש שהיהודים הדמוקרטים לא יטריחו עצמם לצאת מהבית כדי להצביע למועמד שחור, שמוכן לדבר ללא תנאים מוקדמים עם נשיא איראן.

 

ובכן, מהמספרים שהתפרסמו הלילה עולה, שהחשש התבדה: שבעים ושמונה אחוזים מהיהודים הצביעו עבור אובאמה, ארבעה אחוזים יותר לעומת ההצבעה ב-2004 למועמד הדמוקרטי דאז סנאטור ג'ון קרי.

 

 

2. עכשיו זה רשמי: ל-HBO יש סוף סוף להיט חדש. אחרי שנפרדה מ"הסופרנוס", "סקס והעיר הגדולה" ו-"עמוק באדמה", התקשתה רשת הכבלים פרימיום לייצר להיט חדש. סדרות באו והלכו בלי להשאיר חותם: "ג'ון מסינסינטי", "אהבה גדולה", "טיסת הקונקורד" ( אל תאמינו לקשקושים שמאכילים אתכם מבקרי טלויזיה בישראל- הסדרה זכתה לאחוזי צפייה נמוכים במיוחד, ואחרי עונתה השנייה היא תחזיר את נשמתה לבורא ).

 

שום דבר לא הצליח לרשת, שהגתה בשנות התשעים של המאה הקודמת את הסיסמה המבריקה: IT'S NOT TV, IT'S HBO . מנגד מתחרתה הצעירה SHOWTIME הפכה לילד הנועז והמבריק החדש בשכונה: "דקסטר", WEEDS ו "קליפורניקיישן" היו ללהיטים חמים ופריכים. HBO נאלצה להסתפק בשנים האחרונות רק בלהיט אחד- "הפמלייה".


עכשיו הרשת רואה סוף סוף את האור בקצה המנהרה: TRUE BLOOD, סדרת הערפדים שתגיע לסיום עונתה הראשונה ביום ראשון הקרוב, מסתמנת כלהיט וזוכה לדיונים ערים ברשת האינטרנט.  היוצר שלה הוא אלן בול, שחתום על "עמוק באדמה".

 

ההצלחה של הסדרה ( שנרכשה לשידור בארץ על ידי YES ) נבנתה בהדרגה. מאז הפרק הראשון, ששודר בספטמבר, ועד לפרק האחד עשר ששודר שלשום, נרשמה עלייה בצפייה של שישים ושישה אחוזים.

 

הסדרה, המספרת על "יציאתם מהארון" של הערפדים החיים בתוכנו, ומעברם לחיים גלויים כמיעוט לצד בני האדם ה"רגילים", זכתה כבר בתחילת הדרך להבעת אמון מצד HBO שמיהרה להזמין עונה שנייה כשהרייטינג עוד לא היה מרשים במיוחד. מאז עלה ממוצע הצופים מדי פרק, והגיע ל- 6.8 מיליון ( כיוון שמדובר בסדרת כבלים, הצפייה הנמדדת לכל פרק כוללת את כל השידורים החוזרים שלו במהלך השבוע ואת נתוני הצפייה ב-VOD ).


בשבועות האחרונים הרוויחה הסדרה גם מההיסטריה הנבנית סביב סרט הערפדים החדש TWILIGHT , שייצא לאקרנים בארצות הברית ב-21 בנובמבר. הסרט, המבוסס על רומן בריטי פופולארי במיוחד בקרב בני הנעורים, מספר על אהבה בין תלמידת תיכון רגילה לתלמיד תיכון ערפד. הוא אמור להיות הראשון בסדרת סרטים , שכנראה תהיה המצליחה ביותר מאז "הארי פוטר".

 

 

בקיצור: ערפדים ואובאמה הם השחור החדש!

 

לבלוג של אפי טריגר

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר